Oglądasz wiadomości wyszukane dla hasła: turniejów tańca towarzyskiego
Wiadomość
  gra w grę

gra w grę
____________

w świecie równoległym
wytworzonym z tektury
i rysowanym cienkim piórkiem
rośliny i ptaki marzą o ucieczce

krajobraz tkwi na końcu arkusza
myśli ciągną się jak nitki pajęczyny
koło udaje foremny kwadrat

tak beztrosko deptać cyferki
przeskakując z czwórki na siódemkę
by ugrzęznąc w końcu
w małym domku

pionki
tańczą walca

tylko jeden
jest nie do pary

i wolno mu odlecieć
do innego świata


  ładny kąsek, widzę tu kombinację przynajmniej trzech gier,
  ale nawet nie podejrzewam, że odgaduję zamysł autora
  gdyby nie ów nieparzysty pionek, rozwiązanie wydawałoby się
  proste - fatum na turnieju tańca towarzyskiego ( ale bredzę ;)

  jeśli idzie o poetykę - czyste "darso" - to lubię

  deranż

 
  gra w grę

  ładny kąsek, widzę tu kombinację przynajmniej trzech gier,
  ale nawet nie podejrzewam, że odgaduję zamysł autora
  gdyby nie ów nieparzysty pionek, rozwiązanie wydawałoby się
  proste - fatum na turnieju tańca towarzyskiego ( ale bredzę ;)

  jeśli idzie o poetykę - czyste "darso" - to lubię

  deranż

--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl


dzięki za pozytywną opinię,
a szczególnie za to lubienie :-)

DarSo

  Szukam partnera do tańca towarzyskiego - pilne
czesc szukam partnera do tańca towarzyskiego. Może być już tańczący - ale bez klasy ponieważ ja tez jej jeszcze nie mam, moze byc jeszcze nie tańczący ale fajnie by bylo jak by mial tzw dryg do tanca i chcialby uczestniczyc później w turniejach. Mam 16 lat , wzrost 160 cm , w butach do tanca troszeczke wiecej. Ja taniec towarzyski juz tancze. Obecnie w Awangardzie w Katowicach, ale chce sie przeniesc do Sosnowca do Beltane gdzie trenuję tez od dluzszego czasu inny taniec. Jest tam super Prosze o pilny kontakt moje gadu 9541249. Magda
  Imprezy w Krakowie/Małopolsce
Hehe, to ja też coś zareklamuję:

Legenda polskiej sceny progresywnej SBB.
Koncert 07.02.2009 > Start: 19:30 > Rotunda.
Bilety 45 zeta w przedsprzedaży.
Szczegóły:
http://www.rotunda.pl/program
Być może się wybiorę. Chociaż płyta "The Rock" jakoś nie wywalczyła sobie u mnie wysokiej pozycji. Nie to co "Memento..."

Albo z innej bliskiej mi ostatnio branży:
XXXV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego
o puchar prof. Mariana Wieczystego
17 – 18 stycznia 2009
Hala Klubu Sportowego " KORONA"
Gorąco polecam finały w niedzielę o 18 - takie tańce to miazga
Szczegóły można znaleźć tu:
http://dkpodgorze.krakow.pl/content/view/463/102/
 
  Propozycje temtów sond na www.opocznianie.pl
hm, pomyślmy...
Fajne są sondy o nas samych. Np. po majówce proponuję sondę "Jak spędziłeś majówkę?" ;)Można tez pytać o plany na wakacje, na co wydajemy pieniądze (;P), czy wierzymy w horoskopy, czy byliśmy poza granicami naszego kraju, jak często chodzimy do opoczyńskiego kina, itd. itp. Pomysłów może być mnóstwo, wystarczy tylko się zastanowić, co robimy na co dzień ;]
Troszkę denerwujące są sondy na temat polityki. Ale to chyba dlatego, że mamy dość. Ale można spytać, jak Opocznianie oceniają półmetek pracy prezydenta! Jestem bardzo tego ciekawa ;)
Co do spraw miasta to można spytać, czy jesteśmy zadowoleni z jego wyglądu, możemy poddawać ocenie decyzje samorządu lokalnego (czy to się będzie opłacać, czy to dobry pomysł). Po imprezach (nie tylko tych większych jak Dni Opoczna, Sylwester czy Dożynki, ale także tych małych typu Konfrontacje Artystyczne czy Turniej Tańca Towarzyskiego) można umieścić sondę, czy opłacało się tam być ;)
Jak wpadnę jeszcze na jakiś pomysł to napiszę :)
  To juz 4-te urodziny Akademii Tańca "Alhambra"
Akademia Tańca "Alhambra" obchodzi w styczniu swoje 4-te urodziny!
Już ponad cztery lata organizujemy zajęcia taneczne dla wszystkich grup wiekowych.
Zmieniają się techniki taneczne, instruktorzy, uczestnicy zajęć - ale jest grupa ludzi pozostająca z nami od samego początku i to dzięki nim Alhambra ma taki ciepły, rodzinny klimat.
Mamy nadzieję że takich urodzin będziemy obchodzić jeszcze wiele....

W tym roku aby uczcić kolejny rok działalności naszej szkoły zapraszamy na:

PIERWSZY TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO dla uczestników naszych zajęć w dniu 17.01.2009 (sobota) - startujemy o godz. 17.00
Zapraszamy wszystkich uczestników naszych kursów tanecznych do udziału w zabawie.
Zapraszamy również pary które uczestniczyły w zajęciach w poprzednich latach.
Miło będzie zaprosić do udziału również osoby z grup latino solo.
Będa nagrody, puchary i dyplomy oraz dobra zabawa w miłym towarzystwie a to przecież karnawał...
Chęć udziału w turnieju prosimy zgłaszać w naszej recepcji do 15.01.2009 r

Natomiast w sobotę 24.01.2009 zapraszamy wszystkich na orientalne party - w strojach przypominających klimatem baśnie 1001 nocy.
Rozpoczynamy o godz. 19.00 i bawimy się... do rana(?) przy dźwiękach orientalnej muzyki
  Szukam partnera Do Tańca
Szukam partnera z okolic Sosnowca. Tańcze rok i teraz przejdę do grupy sportowej. Jednak na razie nici z turniejów ze względu na brak partnera . Szukam partnera, który może nie mieć wczesniejszej styczności z tańcem. Wystarcza chęci (chodź stycznosc z tańcem towarzyskim oczywiscie mile widziana). Mam 15 lat, 160wz. Jestem bardzo ambitna. GG: 4430171 e-mail: roka93@buziaczek.pl
  Losy gwiazdy sezonu 2008 w LP niepewne ?
A zatem kogo z tych sześciu byście widzieli???


...czemu tylko z tych sześciu? Czemu tylko z szacownego grona regionalnych? W czym są lepsi od setek innych? Jakieś mordercze kwalifikacje przeszli by tymi regionalnymi zostać? Jakieś inne lepsze studia pokończyli? Więcej o zarządzaniu wiedzą? Skąd? W LP się tego nauczyli? Poważnie? Od kiedy tego się tam nauczyć można? Dotąd raczej tego widać nie było. Siwy ...w sytuacji czysto teoretycznej, generalnym powinien zostać ten kto ma po temu najlepsze predyspozycje. Banał? Wiem ...ale wciąż nieodkryty! Ok.. pozornie najprostszy sposób ich wyłonienia tj otwarty konkurs z góry skreślamy - w LP są nie do zaakceptowania, bo są nieprzewidywalne - cóż zostaje? ..konkurs tańca towarzyskiego? ..turniej rozwiązywania krzyżówek na czas? ..to może niech choć na setkę ta "lepsza szóstka" sobie pobiegnie? Będę pewien, że zwycięzca czasem biega, ergo dba o swe zdrowie, egro jest nowoczesny, egro jest cień szansy że będzie bardziej niż leśna norma przewiduje postępowy. Równie to obiektywne, co prowadzone tu lanserki różnych grupek wzajemnego wspierania
  Taniec towarzyski
Kochani,od 3 miesięcy mieszkam z rodzinką kawałek drogi od Dudley.W Polsce moja 12 letnia córka profesjonalnie trenowała taniec towarzyski.Na swoim koncie ma wiele sukcesów,w związku z tym chcielibyśmy ,aby nadal kontynuowała treningi.Czy wiecie może gdzie mieszczą się szkoły tańca z prawdziwego zdarzenia?jak wyglądają tu turnieje,czy do tego typu zajęć możemy starać się o jakieś dofinansowanie(taka impreza jest dość droga w Polsce,nie wiem jak tu).Wdzięczna będę o odpowiedz.
  Co się stało ze "Złotą dwunastką baletów" w TV?
jestem zawiedziona

przykre, że lekceważy się tak wielką grupę miłośników tańca w Polsce.. nie tylko klasycznego, ale i ludowego czy towarzyskiego. Gdzie relacje z festiwali, z turniejów tańca? (pamiętam jako dziecko te panie w sukniach do walca wiedeńskiego..)

pozdrawiam
m.
  Przedstawialnia
kurczę, ja już mam za sobą kilka postów, ale nie zerknęłam do przedstawialni mam nadzieję, że wybaczycie.

Mam na imię Magdalena, tańczyłam przez rok w dziecięcym zespole baletowym, a od 1997 tańczę w zespole pieśni i tańca. Szkoła baletowa jest moim największym, niespełnionym marzeniem. Średnio raz w tygodniu mamy na próbach elementy klasyki, ale nie znam baletu zbyt dobrze, więc chłonę z zaciekawieniem każde napisane tu słowo. Mogę też czasem napisać jak na pewne sprawy patrzy się ze strony- innego, ale zawsze równie zakochanego w tym, co robi- tancerza.

W ramach miłości do tańca, głównie tego ludowego, biorę też udział w turniejach Tańca Polskiego w formie towarzyskiej.

Witam serdecznie przemiłych Forumowiczów

pozdrawiam
m.
  Cheerleading
Nikt nie skacze o tyczce dla własnej przyjemności.

jesteś pewna..?

sport inny niż taniec to nie tylko zawody, puchary i flory. tutaj chodzi o zdrową rywalizację, pracę zespołową, dążenie do doskonałości (nie tylko tancerze mają taki cel), poprawianie umiejętności, zdobywanie nowych doświadczeń. wydaje mi się, Kasiu, że bardzo uogólniasz.

a co nam da puchar najlepszego lekkoatlety? to samo, co puchar najlepszej cheerleaderki i puchar za konkurs tańca klasycznego czy towarzyskiego. radość, spełnienie, dumę i świadomość, że godziny ćwiczeń i bólu nie poszły na marne.

z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że uważasz, że cheerleaderki przychodzą na turniej z układem, który telepatycznie przekazały sobie nawzajem do mózgów, tańczą, wygrywają i nic ich już nie obchodzi. nie każda cheerleaderka czy normalna, ładna dziewczyna to bezmózgi robot, który potrafi tylko perfekcyjnie pomalować sobie paznokcie na kolor wściekłoróżowy ;)
  Cheerleading
No fakt....większego przekazu to nie ma, chodzi o pokazanie radości i odczuwanie radości w tym. Co do bycia zarozumiałym i zadzierania głowy.......ja szczerze wątpię żeby w cheerlidingu osiągnęło to poziom taki jak na turniejach tańca towarzyskiego (zresztą nie tylko turniejach, ale to już inna sprawa jest). Sorry, pustych osób jest porównywalna ilość co w towarzyskim. Jest zresztą więcej analogi......sportowe podejście (sam kiedyś powiedziałem że taniec to nie bieg przez płotki.....nie zmieniło to jej podejścia i dalej wtłacza do głów wszystkim od najmłodszych lat że to sport.....). Zresztą tak samo ważny jest puchar w cheerlidingu jak na jakimś turnieju w towarzyskim (no oprócz mistrzostw polski i to też tylko w kategorii amator na kasę się przekłada bo lekcje itd). No i ostatnia analogia......w łacinie (Latynoamerykańskie) często więcej ciała się pokazuje......dużo więcej (i to np. u 14 latek). I jeszcze o ile u cheerleaderek to jest "niewinne i czyste" to u tancerek LA jest to kobiece, seksowne, wyzywające (makijaże, pióra, dżety, przyklejone rzęsy i tipsy). Więc z tymi cheerleaderkami nie jest aż tak źle.
Ja akurat takie zarobkowe podejście rozumiem, i nawet nawet może lepiej że to ma takie uzasadnienie....
A moje opinia o cheerlidingu......ja osobiście nie lubię. Nie moje klimaty. Ale ja w ogóle nie lubię sportu jako takiego dlatego tak sceptycznie do tego podchodzę. Nie ta estetyka, nie ten poziom wrażliwości. Ale też nie będę wjeżdżać na dziewczyny bo wkładają w to dużo pracy i każdy rodzaj aktywności fizycznej jest gorszy od jej braku. Sztuka to nie jest, taniec też nie. To jest sport i to tylko w takich kategoriach powinno być oceniane.
  Taniec bez barier- niepełnosprawni w tańcu
oczywiście, ze taniec nie jest przeznaczony tylko dla ludzi sprawnych! znam wiele przypadków znakomitych tancerzy na wózkach lub niesłyszących. technika/rodzaj tanca oczywiscie zależy od rodzaju i stopnia upośledzenia ruchowego.

byłam kiedyś na ogólnopolskim turnieju sportowych par tańca towarzyskiego i galę wieczorową otwierał pokaz tańca par, gdzie jedna osoba poruszała się na wózku. byli rewelacyjni!

poza tym, w Poznaniu działa studio baletowe, które proponuje zajęcia dla dzieci i młodzieży niesłyszących. z tego co wiem, wielu z nich jest naprawdę utalentowanych, a osoba "z zewnątrz" nie domyśliłaby się ich wady patrząc na to, jak tańczą.

nie wiem, jak wygląda sprawa z ludźmi niewidomymi, słyszałam tylko o niewidomych choreografach...
  Wyczyn czy artyzm? (off z "co byście tańczyli")
Tu się z Tobą zgodzę, że balet ma inne korzenie i inna historię tak jak i każdy jezyk mówiony a taniec to język ciała. Ale balet jest abecadłem i zarazem syntezą wszystkich tańców.
Zdaje mi się,że Ty jesteś skłonny uważać balet za zbiór sztywnych kanonów ruchowych pozbawionych spontaniczności.Tak było kiedyś przed Wielką Izadorą. W każdym tańcu dobrze wykonanym musi być ekspresja uczuć.
Bardzo często obserwując turnieje tańca towarzyskiego widzę wiecej sztuczności i przywiązywanie nadmiernej wagi do techniki niż w balecie.
A co gorsza daje sie to zauważyć wsród zmanierowanych jednostajnymi kanonami tańca towarzyskiego dzieci.
Wybacz ale sformułowanie "zawiesista atmosfera" brzmi perioratywnie ponieważ kojarzy się z jakąs stagnacją.ociężałoscią i przeczy spontaniczności, lekkości i.t.d.
  Sport, czyli jakie dyscypliny lubicie (uprawiacie)?
Każdy tańczy na swój sposób, a na ogół na kursach dla osób już nie takich młodych nie ma zbyt wysokiego poziomu i nikt nie tańczy na tyle dobrze, by móc naśmiewać się z drugiej osoby.
Znam kilku takich odważnych, co uczęszcza i nawet jeździ na turnieju[tutaj mowa o tańcu towarzyskim].
Bo jest coś takiego jak kategoria HOBBY również dla starszych
  Ballet vs. Latin
17 września byłem na turnieju tańca towarzyskiego Polish Cup’ 2005. Uczucia z pobytu mam mieszane, choć nie był to z pewnością dzień stracony.
Podczas przerwy toczyła się przy mnie ciekawa rozmowa jednego z sędziów z trenerem którejś ze szkół tańca. Dyskusja dotyczyła predyspozycji tanecznych kilku uczestniczek turnieju, które ukończyły lub kontynuowały edukację w szkołach baletowych. Z jednej strony bardzo chwalono ich przygotowanie techniczne (rozciągnięcie, skoczność, koordynację itp.), a z drugiej zarzucano cyt.: „zbytnią miękkość w ruchach” niezbyt odpowiadającą estetyce tańców latynoamerykańskich. Konkluzja była taka, że na poziomie mistrzowskim nie da się pogodzić baletu z tańcem towarzyskim – właśnie z powodu różnic w ekspresji ruchu. Ciekaw jestem co Wy na to
  Ballet vs. Latin
Wiadomo, że jeśli ktoś sie chce uczyć tańców latynoamerykańskich to balet bardzo pomaga (przykład: uczestniczka-ostatnio modnego programu telewizyjnego a dokładniej turnieju gwiazd telewizyjnych, którym partnerują gwiazdy taneczne- Klaudia Carlos ukończyła Szkołę Baletwą (w Poznaniu zresztą) i było widać różnicę między nia a pozostałymi uczestnikami). Znam też osobiście dziewczynę która chodziła zarówno na balet jak i do studia tańca towarzyskiego i jedno i drugie nawzajem dobrze sie uzupełniały.
Wiadomo, że jesli ktoś chce idealnie wykonywać jaką technikę tańca to powinien poświęcić się przede wszystkim jej. Wszystko zależy od człowieka....
Jeśli zaś chodzi o turnieje w tańcu towarzyskim i chciałby zdobywać znaczące miejsca, to chyba jednak od dzieciństwa powinien poświęcić się właśnie tej technice...
  taniec sportowy?
Taniec sportowy, to poprostu taniec towarzyski, ale tańczony dla rywalizacji, czyli na turniejach. Kładzie się większy nacisk na technikę. Zwykłe pary taneczne zdobywają klasy taneczne w tak zwanej kategorii novice, a pary sportowe klasy od D-S. Klasa S to Ci najlepsi w tańcu sportowym, poza tym istnieją jeszcze zawodowcy, ale to już inna historia. Miłego dnia życzę
  taniec sportowy?
Ech, sfra, gdzieś Ty się chował?;)
Taniec sportowy to mówiąc w skrócie taniec towarzyski, i wydaje mi się, że jest on popularniejszy - przynajmniej w Polsce - niż klasyka. Tylko tutaj już bardziej chodzi o naukę wymaganych 10 tańców (łacina i standard), turnieje, klasy. Bo sam termin 'taniec towarzyski' to obejsmuje chyba wszystkie możliwe tańce z partnerem, czyli też jakieś salsy, itp.

A co do podrygiwania w rytm muzyki zamiast aerobiku - to już trochę inna historia I ma zupełnie inne nazewnictwo, takie typowo fitnessowe, a w rzeczywistości wygląda to tak, że są to po prostu elementy funky, hiphopu, etc. wplecione w tradycyjne ćwiczenia typu aerobik (właściwie to słowo nie jest zbyt precyzyjne, bo i tutaj można wyodrębnić co najmniej kilknanaście 'technik').
  Świętej pamięci Eurowizja dla tancerzy...
Kasiu jesteś przewrażliwiona. Nikt nie mówi że t. towarzyski to prościzna i że ta technika jest wstretna, brzydka i wogóle fuj.
T. klasyczny a towarzyski są poprostu rózne. Tak samo jak step i taniec brzucha nie da się ich porównać. Są inne i to wystarczy.
Wszyscy którzy się tu wypowiadają grzmią jedynie na organizatorów że poszli na łatwiznę że dali się ponieśc popularności t. towarzyskiego która nie oszukujmy sie za jakiś czas przeminie.
Swoja drogą ciekawe co wtedy organizatorzy wymyślą na eurowizję?
Prawda jest taka że róznych konkursów i turniejów t. towarzyski ma o niebo więcej, swego czsu był nawet pomysł by t. towarzyski został dyscypliną olimpijską.
  Hall of Fame Dance Challenge (filmiki)
A mnie szczerze mówiąc akurat ta "kabaretowa" dorosłość nie razi. Wynika to pewnie z tego że zaczynałem od towarzyskiego gdzie nie takie ruchy w tym wieku są normą;) Tam 8,9 są już uczone takiego zachowwania (w tańcach latynoamerykańskich) no a w wieku 12 lat na turniejach ciężko uwierzyć że w rzeczywistości mają tyle lat. Ostatnio oglądałem mistrzostwa polski dla kategorii 12-13 lat i to się potwierdza. Kobiece, seksowne ruchy, bardzo mocny makijaż z rzęsami sztucznymi, opalenizna, szpile i bardzo okrojone stroje;D (łącznie typu majtki, stanik trochę frędzli i pióra). No ale cóż....tak po prostu jest i tego się nie zmieni (chociaż w skrajnych przypadkach to faktycznie jest przesada.....widziałem raz pokaz gdzie dziewczynki w wieku 8-11 występowały w kabaretkach, obcisłym czarnym body i róży szyi....bez komentarza). Dlatego to akurat co widziałem na filmikach nie robi na mnie większego wrażenia.
No ale co innego mnie drażni....to chore dawać małej dziewczynce wariację wróżki bzu czy tym podobnych. Po pierwsze jest to śmieszne (tak jak dzieci grające Chopina) a po drugie nie można tańczyć tego bez point. To bez sensu......jak już się porywają na wielką literaturę baletową o w pełni i nie tylko tandetne chwyty pod publiczkę.
  Hall of Fame Dance Challenge (filmiki)
Może rzeczywiście to nie ma nadzwyczajnej wartości jak dziecko gra Chopina, tanczy bez point...Ale mnie nie denerwuje charakter popisowy, no bo nie powiecie mi, że czasem np. taniec nie ma taki być. Są jego różne oblicza, a Wy macie skłonności do popadania w starszną patetyczność i wymagacie wszedzie wielkiej sztuki. Ja już swoje powiedziałam- po prostu nie zachwyca mnie 'wydoroślanie' dzieci.

Swoją drogą też miałam troszku do czynienia z towarzyskim i z tego co pamiętam to najmłodsze zawodniczki wcale nie moga mieć okrojonych strojów, mocnych makijaży i wysokich szpilek- na to są chyba regulaminy? Mam koleżanke, która ma więcej niż 13 lat, a o mało co nie została zdyskwalifokowana za krótką spódniczkę w latino. Jak ja bywałam na turniejach to mlodszaki byly tak prezentowane, że nie było to dla mnie starsznym przeżyciem.

Chciałabym być znowu taka giętka jak małe dzieciaki co dopiero zaczynają
  Taniec towarzyski
byłam dwa lata temu na turnieju Wieczystego w Krakowie (o ile się nie myle to najstarszy turniej w Polsce) i wydawało mi się, że w tańcu towarzyskim (na turniejach) niespecjalną wagę przykłada się do kontaktu wzrokowego w parze. Bardziej była to "rozmowa" tańczących z widownią, niż między partnerem a partnerką, nawet w rumbie, która wydawłoby się powinna skupiać tańczących tylko na sobie nawazjem.. czy tak jest w rzeczywistości? Czy tańczący nie muszą utrzymywać kontaktu wzrokowego?

pozdrawiam
m.
  Taniec towarzyski
Co do Wieczystego to faktycznie najstarszy turniej w Polsce, ale mam dziwne wrażenie, że co roku jego poziom coraz bardziej spada:(

a wiesz Izadoro dlaczego tak się dzieje?

ja się nie znam, ale wydawać by się mogło, że taniec towarzyski staje się coraz popularniejszy, powstaje wiele nowych szkół, więc i poziom powinien chyba rosnąć? a może młodzi zdolni nie mają jednak warunków albo odpływają gdzieś zagranicę?

pozdrawiam
m.
  Taniec towarzyski
Teoretycznie powinno być coraz więcej dobrych tancerzy, ale niestety wielu trenerów widząc jaką popularnością cieszy się taniec towarzyski stawia na ilość, a nie na jakość. Poprostu skupiają się robieniu kasy, a nie na trenowaniu dobrych par. Teraz kurs tańca można znaleźć na każdym kroku, ale klub, który prowadzi grupę turniejową o wiele trudniej. Sama stałam się niestety ofiarą tego systemu. W zeszłym tygodniu trener przyszedł na zajęcia i stwierdził, że rozwiązuje naszą grupę, bo mu się nie opłaca (płacimy mu 150 zł. na miesiąc od osoby!), woli prowadzić kursy. I później młodzież po robionych po łebkach kursach myśli, że nie wiadomo jak dobrze tańczy i od razu zapisują się do grupy sportowej i jak najszybciej chcą jechać na turniej. A dobre pary stoją w miejscu. Takie jest moje zdanie. Ale mi elaborat wyszedł
  Taniec towarzyski
czyli rozumiem, że trenerzy się 'rozdrabniają' i przerzucają głównie na uczenie 'hobbystów' niż ostry trening par 'zawodowych'?
Isadoro, Ty startujesz w turniejach tanecznych?

a do tego co napisał Tranquality, to chyba po trochu ma rację.. chyba niestety coraz mniej zwraca się uwagę w tańcu (nie tylko towarzyskim, bo w ludowym też) na charakter i styl tańca, na rzeczy, które go wyróżniają od innych tańców.. powiedzmy,że w jednym tańcu nogi są idealnie proste i pracują tylko stawy biodrowe (cza-cza?) a na przykład w sambie pracują chyba wszystkie stawy.. czy na przykład różnice w ustawieniu nóg w wirowym walcu a kujawiaku.. wydają się to być niuanse, ale to one decydują o charakterze tańca..

pozdrawiam
m.
  Taniec towarzyski
Tak się składa, że ja również trenuje taniec towarzyski:) Zgodzę się z kilkoma osobami, że taniec towarzyski jest lepszy w wersji nie turniejowej. Wtedy jest zupełnie inny charakter poszczególnych tańców i można pozwolić sobie na troszke więcej jeśli chodzi o choreografie.
Co do kwestii, że rumba wygląda jak jive...to w dużym stopniu prawda. Amatorskie pary mają jakąś dziwną tendencje do wkładania zbyt dużej ilości energii w to co robią i czasem naprawdę ciężko jest odróżnić co to za taniec. Ucieka gdzieś pierwotne piękno tańców towarzyskich a większą wagę przywiązuje się teraz do widowiska. Same stroje...aż można dostać oczopląsu, makijaż partnerek który waży chyba z 2 kg i jeszcze wiele innych przesadnych kwestii sprawia, że nie za miło zaczęło się robić na turniejach a do tego kasa jaką niestety trzeba teraz wkładać w ten sport a szkoda....bo to naprawdę piękna dyscyplina, która łączy w sobie wiele elementów.
Jeszcze co do tych klubów tanecznych...z reguły wszystkie są prywatne, nawet jeśli chodzi o ogniska baletowe. Są jeszcze tylko domy kultury ale tam niestety poziom techniczy jest dość niski, przynajmniej w moim mieście.
Pozdrawiam:)
  Zamość 26-28 maja 2006
PROGRAM:
Piątek 26 Maja:
- zakwaterowanie
- rozkładanie obozowiska
- możliwość skorzystania ze strzelnicy
- odprawa dowódców
SOBOTA 27 Maja
do 10.30 - śniadanie, możliwość używania strzelnicy, towarzyskie sparingi, odprawa ze spóźnialskimi
11.00 - Otwarcie turnieju, prezentacja bractw i kompanii, pokaz musztry na Rynku Solnym
12.00 - Hejnał i przemarsz wojsk na pozycje przy Nowej Bramie Lubelskiej
12.30 - 15.00 Bitwa na moście - próba zdobycia twierdzy z zaskoczenia
15.00 - 16.00 obiad przy moście (dowieziemy na miejsce bitwy, będą stoły)
16.00 - Rynek Solny: TURNIEJ SZERMIERCZY O SZABLĘ HETMANA JANA ZAMOYSKIEGO, walki pokazowe, turniej szpady dworskiej, pokazy tańca historycznego, historyczne sceny rodzajowe.
19.00 - przemarsz na ucztę (do ostatniego trzeźwego)
NIEDZIELA 28 Maja
9.00 - 11.00 pobudka, śniadanie, przygotowanie do wymarszu
11.30 - 14.30 - Spotkanie przy Bramie Lubelskiej Starej: Turniej Łuczniczy, Szkoła Rycerska dla dzieci, Szkoła Dam, Zabawy Plebejskie, Pokazy Szermiercze, Sceny rodzajowe z obozu kozackiego.
14.30 - 17.00 - Inscenizacja oblężenia twierdzy, walki ogniowe i walki wręcz, przerywane paktowaniem i wykupem jasyru
17.00 - Rozdanie nagród, zakończenie turnieju (picie strzemiennych do ostatniego gościa)

ZWRACAM UWAGĘ ŻE NIEKTÓRE POKAZY ODBEDĄ SIĘ NA RYNKU SOLNYM Z UWAGI NA REMONT RYNKU WIELKIEGO, CZYLI Z TYŁU BUDYNKU RATUSZA

ps. Grabniak ten koło Urszulina w powiecie Włodawa?
  Bolków 21-23 września
witam,

zapraszaliśmy osobiście na niejednej imprezie w tym sezonie, pozostaje mi przekazać planowany program:

piatek

- przyjazd uczestnikow, zakwaterowanie, integracja, strzelanie oraz sparingi towarzyskie

sobota

11.00 - otwarcie i od razu zapisy
11.30 - musztra strzelecka
12.00 - turniej rapiera
13.30 - turniej łuczniczy
13.30 - turniej szpadowy (równolegle z łuczniczym)
15.30 - uprzatniecie placu i przygotowanie strzelnicy
16.00 - zawody strzeleckie
18.00 - konkurs tancow XVIIw (równolegle z szablą/palcatem)
18.00 - turniej szabli/palcatow

zakaz strzelania poza godzinami 10.00-18.00

[ogrodowy]

od rana -- przygotowywanie posiłków we własnym zakresie (obiad, etc) w warunkach obozowych (ognisko, daszek, stoły, etc)

20.00 - wieczorne zabawy przy muzyce (playfordy/kontredanse)
+ konkurs bungie drinking
zapewniamy żarcie na wieczorną bibę oraz piwo

niedziela

[turniejowy]

12.30 - zbiorka
13.00 - inscenizacja potyczki
14.00 - zakonczenie i rozdanie nagrod

w niedzielę jedynym punktem pewnym jest bitewka, wcześniej ewentualne finały niedokończonych konkurencji.
  ciekawostki związane z TKF
Nie jestem pewna czy to w dobrym temacie wsadzam (tak, ja moderator i nie wiem, a raczej nie chce mi się szukać ).
Byłam zdaje się w maju na Turnieju Tańca Towarzyskiego w Gdańsku lub Sopocie (skleroza nie boli...). Oczywiście walnęłam sie w godzinach i zamiast przybyć na najwyższe klasy - S i A to wpadłam do dzieciaczków które tańczą w najniższych klasach - E, G oraz H. Trudno. Dzieciaczki tańczą obowiązkowo Polkę. No i tak sobie siedzę znudzona, pan zapowiada polkę i słyszę pierwsze takty podobne do piosenki Hey diddle diddle. Wpierw myślałam, że tylko muzyka podobna (a dokładnie, że ktoś zakosił KF muzykę ), a tu za chwilę słysze Patryka śpiewającego "Hey diddle diddle and the cat and the fiddle And the cow jumped over the moon...". Zszokowało mnie to. Nie miałam pojęcia, że to jest rytm polki, do tego ludzie sobie wesoło klaskali i podśpiewywali, dzieci tańczyły a Paddy "śpiewał" ile sił. W sumie miło było go usłyszeć na turnieju .
  Sporty jakie uprawiacie bądź uprawialiście
Taniec towarzyski, plus minus 12 lat.
Świetna sprawa, the best ever :!: , genialny sposób rozładowania energii i nabrania pewności siebie, to troche jak aktorstwo połączone z litrami wylanego potu i tysiącem kilometrów w nogach, pierdolionem :!: siniaków, kontuzji w trakcie/po turniejach...
Zaczęło się od skrzywienia kręgosłupa (taniec w ramach zajęć korekcyjnych, miałam tylko wzmocnić mięśnie kręgosłupa) aż przeistaczało się to z roku na rok w coś poważniejszego, co w koncu zawładnęło mną całkowicie.
Niestety t.t. jest cholernie czasochłonny (dlatego też musiałam zrezygnować już jakiś czas temu), dla wyższych klas tanecznych pojawia se problem znalezienia właściwego partnera/partnerki no i .. topi się w tym sporo kasy.
Mam nadzieję, że nigdy już nie będe musiała rezygnować z czegoś, co tak bardzo będzie ze mną związane. To ciężka sprawa. I ma się wyrzuty sumienia.
Bardzo możliwe, że jak na studiach zrobi się luźniej to wrócę do tego, o ile znajdę partnera Wtedy będę musiała rzucic faje a z tym będzie wiekszy problem...
  we Wrocławiu..
A może znalazłby się we Wrocławiu jakiś partner do tańca sportowego? Tancze taniec towarzyski 1.5 roku, ale nie mam partnera, a chciałabym za jakiś czas zacząć jeździć na turnieje. Mam 160 cm wzrostu i 16 lat. Może ktoś z was kiedyś tańczył albo ma młodsze rodzenstwo? Nawet jeśli jest bez doświadczenia, to najwazniejszy jest wzrost - do 175, checi, wzgledne poczucie rytmu, wolny czas i szczupła lub normalna sylwetka.

Widzialam, ze niedlugo sie spotykacie. Ale chyba nie skorzystam - bylabym najmlodsza, poza tym nie wiadomo gdzie bedziecie chodzic, a nie jestem pelnoletnia i pic nie bede Pozdrawiam
  Partner do tańca Wrocław?
Czy znalazłby się we Wrocławiu jakiś partner do tańca sportowego? Tancze taniec towarzyski 1.5 roku, ale nie mam partnera, a chciałabym za jakiś czas zacząć jeździć na turnieje. Mam 160 cm wzrostu i 16 lat. Może ktoś z was kiedyś tańczył albo ma młodsze rodzenstwo? Nawet jeśli jest bez doświadczenia, to najwazniejszy jest wzrost - do 175, checi, wzgledne poczucie rytmu, wolny czas i szczupła lub normalna sylwetka. Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam.
  Mantikora III Nowe Horyzonty 27 -29 październik
Oki odpowiadam na pytania

Fakt jeśli utłuczemy 300 osób to będzie sukces i to wielki.
Jeśli chodzi o alkohol na konwencie – nie będziemy aż tak liberalni jak Wizcon.
Jeśli chodzi o punkty programu to koncentrujemy się na grach wszelakich: RPG, battle, planszówki itp..
A więc:
- będzie wydawnictwo PORTAL (być może poraz pierwszy będzie mozan dotknać na konwencie NORDII)
- będą autorzy „Anomalii”
- prezentacja turniej „Aniołów”
- Games room wspomagany przez REBEL
- turnieje w gry planszowe: Grao tron, Osadnicy z Katan, Hex, Abalon, Spadamy itp..
- dwa bloki prelekcyjne z znanymi prelegentami
- blok konkursów
- „Debiliada” czyli wygraj i zostań członkiem Selfdefensa
- turniej WFB (o randze local),
- LARPY
- Sesje u zapewnionych misiów gry
- pokazy i warsztaty (min nauka tańca towarzyskiego, teatrzyk prześmiewczy, fire show…)

ZAPRASZAMY ZAPRASZAMY ZAPRASZAMY

Jeśli chcesz nam pomóc (a potrzebujemy pomocy – szczególnie jeśli chodzi o gry karciane i LARPY) napisz maila na faeton@poczta.fm
  Dni Gorzowa Śląskiego
W dniach 17 -18 czerwca 2006 organizowana jest impreza z okazji 765 lecia nadania praw miejskich dla Gorzowa Śląskiego pod hasłem " I - SPOTKANIE PO LATACH "

Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańcow miasta i gminy Gorzów Śląski, wszystkie osoby, które z różnych przyczyn wyjechały z terenu naszej Gminy oraz wszystkich miłoników dobrej zabawy do udziału w organizowanej imprezie.
"I SPOTKANIE PO LATACH " będzie okazją do spotkania się w gronie "starych znajomych", odwiedzenia swej małej ojczyzny i wspólnej zabawy i wspomnień.

Sobota 17.06.2006

10.00 - 16.00 Stadion LMKS Piast Gorzów Śl. :
Turniej piłkarski oldboyów: Piast Gorzów Śl., księża-dziennikarz, policja
Pokazy Karate grupa z Zawadzkiego

12.00 - Uroczysta Sesja Rady Miejskiej

16.30 - Amfiteatr - Rynek

* występ mlodzieżowej orkiestry dętej
* pokaz tańca disco w wykonaniu zespołu "Szafir"
* pokaz tańca towarzyskiego
* koncert gry na fletni pana w wykonaniu Darii Jedrzej

19.00 - koncert zespołu "TERCET EGZOTYCZNY"
21.00 - zabawa taneczna z zespołem "SYNTEZA"

Niedziela 18.06.2006

12.00 Msza Św. w kościele Św. Trójcy
13.30 Amfiteatr :

* występ zespołu ludowego "PRZYSIECZANKI"
* Śląski Kabaret Piotra Szefera, w programie śląski humor i piosenka
* występ zespułu ludowego "JUGOWIANKI"
* zabawa taneczna z zespołem "FORTE"

22.30 - pokaz sztucznych ogni
  Taniec ;)
może ja jestem idealistką, ale dla mnie taniec towarzyski można zacząć późno i osiągnąć wiele. Znajomy trener zaczął w wieku 18 lat i ma klasę S w obu stylach.
Zależy też, droga autorko tematu czy chcesz się nauczyć tańczyć rekreacyjnie, dla rozrywki, czy chcesz ruszyć na turnieje. Jeśli to drugie, no to masa pracy i wioo ;)
  Dni Przeźmierowa
Dni Przeźmierowa już za nami

Mecz siłaczy STRONG MAN pomiędzy ekipami z Polski i Węgier, występ Grupy Operacyjnej, show Andrzeja Rosiewicza, a na koniec zabawa taneczna - to tylko najważniejsze atrakcje, jakie czekały na wszystkich, którzy w sobotnie popołudnie postanowili wybrać się do parku im. St. Kanikowskiego w Przeźmierowie. Do zabawy w przygotowanym specjalnie na tę okazję wesołym miasteczku, sprawdzenia celności oka na strzelnicy zorganizowanej przez Strzeleckie Bractwo Kurkowe, wzięcia udziału w konkursach prowadzonych przez Uczniowskie Kluby Sportowe oraz skorzystania z oferty punktów gastronomicznych zachęcała również pogoda. Na scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Przeźmierowie.

Równolegle do imprez w Parku miłośnicy gier karcianych rozegrali turniej kopa - zwycięzcą został Kazimierz Mikołajczak. Natomiast parkiet sali gimnastycznej przy szkole podstawowej zamienił się w salę taneczną, a to dzięki rozgrywanemu VIII Ogólnopolskiemu Turniejowi Tańca Dyskotekowego i Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Tarnowo Podgórne.

Atrakcji nie brakowało, pogoda dopisała - nic zatem dziwnego, że w tym roku Dni Przeźmierowa należały do bardzo udanych.

Galeria zdjęć - http://www.tarnowo-podgor...=280&izoom=1136

źródło: http://www.tarnowo-podgor...news&ssn_id=280
  Dni Przeźmierowa 2009
Dni Przeźmierowa 2009

25 kwietnia br. w Parku im. S. Kanikowskiego w Przeźmierowie po raz kolejny odbędzie się impreza pod nazwą "Dni Przeźmierowa". W ubiegłym roku gościliśmy m.in. STIHL TimberSpotrs, dwa lata temu Mariusza Pudzianowskiego a w tym będziemy mogli obejrzeć zmagania Polski vs Węgry w Międzynarodowym Meczu Strong Man-ów.

15:00 Występ dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Fiedler w Przeźmierowie

16:30 Międzynarodowy mecz STRONG MAN Polska - Węgry o Puchar Wójta Gminy Tarnowo Podgórne

19:00 Występy grupy tenecznej JAST OSiR Tarnowo Podórne

19:30 Grupa Operacyjna - zespół hip-hopowy

21:00 GWIAZDA WIECZORU - Andrzej Rosiewicz

22:00 Zabawa taneczna

Imprezy towarzyszące:

VIII Turniej Tańca Dyskotekowego i Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Tarnowo Podgórne - hala sportowa OSiR przy ul. Kościelnej 46/48 w Przeźmierowie

Turniej KOPA w małej sali hali sportowej OSiR przy ul. Kościelnej 46/48 w Przeźmierowie

UKS-y gry i zabawy dla dzieci i młodzieży

Strzelnica Kurkowego Bractwa Strzeleckiego

oraz wiele innych atrakcji

Prowadzący: Grzegorz Hałasikźródło: http://www.osir.pl/index....d=153&Itemid=36
  Zaproszenie festyn "Radwanicka Jesień" oraz "
W imieniu GCK, Rady Osiedla Radwanice oraz własnym zapraszam wszystkich na organizowany corocznie od 1998 roku festyn "Radwanicka Jesień", który odbędzie się w najbliższą sobotę 22.09.2007 r. od godz. 15.00 do 2.00. W programie oprócz wyśmienitej zabawy przy dobrej muzyce b. db. zespołu przewidziano różne atrakcje.
M.in. : tradycyjne domowej roboty pierogi i świeżo pieczone placki ziemniaczane (specjalność kulinarna przygotowywana przez radną gminy Annę Mazurek z rodziną), chleb ze smalcem i ogórkiem małosolnym (specjalność kulinarna przygotowywana przez radnego gminy Bogdana Kaletę), loterie i licytacje charytatywne darów głównych sponsorów: PPO (kwiaty), Kwiaton (artykuły ogrodnicze), bukietów i wiązanek kwiatów wykonanych w Bukieciarni "WAX" Anny i Józefa Wisłowskich (mieszkańców Radwanic) zlokalizowanej we Wrocławiu przy al. Armii Krajowej róg Krynickiej, sponsorowany przez kandydatów na posłów i senatorów pokaz ogni sztucznych itp, itd. Naprawdę warto tam być i samemu wszystkiego skosztować, pobawić się ze znajomymi i wylicytować coś dla siebie.

W imieniu organizatorów oraz własnym zapraszam również na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar Wójta Gminy Święta Katarzyna, który odbędzie sie w hali sportowej w Siechnicach (koło Gimnazjum). Turniej odbędzie się w dniach - 6 i 7.10.2007 r. od rana do późnej nocy. Zapowiada sie bardzo atrakcyjnie.
  Kurs Tańca towarzyskiego
Ania nie opowiadaj ,że Myka jest drogi bo nauka tańca kosztuje tylko 60 zł. m-c ,indywidualnie za godzinę musisz zapłacić 30 do 80 zł.to zależy od klasy tanecznej tancerza .Sam tańczyłem kiedyś na turniejach tańca towarzyskiego i może bym Ci pomógł ale brak czasu nie pozwala.Dobra rada,dobry tancerz musi Cię sprawdzi czy możesz tańczyć bo z tańcem jak z np; malowaniem obrazów ma się talent albo nie.
  colitis a wysiłek fizyczny
Kilka dni temu wybrałem się w góry. Codziennie marsz po 10 godzin z plecakiem ważącym ok 18 kilo. Pierwszego dnia poczułem silny ból brzucha. Ciężko było oddychać. Na 3 dzień pokazała się krew.


skoro po dłuższym okresie czasu zafundowałeś sobie taki wycisk, to wcale sie nie dziwię, że taki nastąpił efekt.
Wysiłek fizyczny trzeba dawkować stopniowo.
Niebieska zawsze uwielbiała sport, uprawiała taniec towarzyski ale rozsądnie, czyli jak poczuła zmęczenie to siadała i odpoczywała. Nigdy więc taki wysiłek nie powodował bezpośrednio zaostrzeń. Powiedziałabym, że wręcz odwrotnie, bo taki ruch powodował u niej chęć do życia, poprawiał nastrój i samopoczucie, a myśl o zbliżającym się np. turnieju tańca dodawał jej sił, by walczyc z chorobą i nie poddawać się.
Teraz trenuje hip-hop i break dance i mimo znacznego wysiłku nic się nie dzieje złego, bo robi to mądrze, powoli stopniując wysiłek.
Nie od dziś wiadomo, że sport zwiększa serotoninę, poprawiajacą samopoczucie .... więc nie szukacje za bardzo powodów i wytłumaczeń dla swojego lenistwa, tylko rozsądnie i mądrze dobierajcie wysiłek fizyczny. Mam tu na myśli zwłaszcza młode osoby.........
Jeśli zachowa się umiar, to wszystko będzie ok.
  Czemu chłopcy nie lubią tańczyć?
(niektórzy) chłopcy nie lubią tańczyć, bo są cieniasy - ot cała filozofia Ja tam chodziłem parę latek na kursik (nawet na turniejach się bywało, co prawda w najniższej klasie ale zawsze ), a teraz miło wspominam tamte czasy. Umiejętność może dość "egzotyczna" i rzadko kiedy przydatna, ale jak czasem jest okazja to można nieźle błysnąć Zresztą ostatnio notuje się ogromny wzrost zainteresowania tańcem towarzyskim, a to zapewne za sprawą pewnego programu rozrywkowego na TVNie (chociaż patrząc na to, co ci ludzie tam wyczyniają się po prostu płakać chce - sorry, ale z doświadczenia wiem że taka prawda: może i parę lekcji czy kilka godzin treningu coś da, ale to niestety troszkę mało, a to głównie dlatego że młodsze dzieci wolno się uczą techniki, a starsi po prostu już są za sztywni na to, co widać na przykładzie uczestników w/w programu ). Poza tym jak ktoś łapie co nieco towarzyski to i z nowoczesnym może sobie poradzić - jak choćby ruchy biodrami z samby, poczucie rytmu z czaczy, podskoki i wygibasy z jive'a - i jesteś klasa
  Klub taneczny (bez drugiej połówki)
Witam,
Na początek zaznaczę, że widziałem podobne tematy, jednak nie odpowiadały dokładnie na to pytanie co ja zadaję, bo mnie chodzi o taniec towarzyski jak chacha, jive itp. a nie o jakieś przytulanki na imprezach.
Mam pewien problem: Na początku roku szkolnego zapisałem się z dziewczyną na kurs tańca. Niestety grupa się rozpadła bo było za mało chętnych. Jednak mnie się taniec bardzo spodobał i bardzo chciałbym kontynuować. I tu się pojawiają schody. Planuję zapisanie się do klubu tanecznego, żeby szlifować to czego się już nauczyłem i może kiedyś wystąpić w jakimś turnieju. Jednak moja dziewczyna już nie chce kontynuować. Jej rodzicom też się ten pomysł nie podoba. Chciałbym się mimo tego zapisać do tego klubu tanecznego, bo mnie się taniec ogromnie podoba, za to mojej dziewczynie to zupełnie się nie podoba. Czy wy byście się mimo tego zapisali, czy nie?? Czy taniec towarzyski to zdrada?? Dołączam ankietę i czekam na opinie... :)
  ::Marcóweczki:: 2005 r.
nooo, to ja najpierw podziekuje cioci Ali - milo mi to slyszec, ze tak mnie oceniasz, samej mi trudno potwierdzic albo zaprzeczyc, to jest tak pol na pol.
ale faktycznie kiedys trenowalam kung-fu(czy tam jakos tak), taniec towarzyski (wygralismy z bratem wszystkie trzy turnieje, w ktorych bralismy udzial, he he), gralam w kosza(pierwsza piatka-pamietam-to bylo cos), no nie wspomne o wszystkich kolach zainteresowan. wiem, wiem, to brzmi niezle, ale to wszystko bylo w podstawowce................
teraz to ja mam kawal dupska i grube uda i teraz jak nigdy mam ochote sie tego pozbyc. a potem moja aktywnosc przerodzila sie w maxymalna aktywnosc towarzyska. tu dlugo by opowiadac.
no to teraz mnie na wspomnienia naszlo..

dziewczynki, te kilogramy zrzucily sie same, ale wy mowicie, ze to sporo a ja mam ciagle przed oczami te "jeszcze 12", no zobaczymy jak bedzie dalej, jeszcze nic nie cwicze, ale zamierzam po 6 tygodniach-brzuszki i nozyce sa najlepsze na miesnie brzuszka - kiedys juz to wyprobowalam.

jeszcze nie dociera do mnie z Jaow urodzila, tak sie ciesze, teraz wiem w jakim bylyscie szoku jak sie ja rozdwoilam...ja czaem do dzis nie wiem, jak to sie stalo a to juz dwa tygodnie, "dzieci rosna a my sie starzejemy" hi hi
pa pa
  STYCZNIOWE MAMY
Ostatnio mało piszę bo nie bardzo mogę sobie zorganizować czas a i Tomek daje popalić okrutnie.
Chciałam tylko wspomnieć że w ubiegłą sobotę Mateusz ( 7 lat) miał turniej tańca towarzyskiego i niestety tym razem otrzymał brązowy medal. W ubiegłym roku- ZŁOTY!!!. ( wszystkie dzieci otrzymują medale ). Śmię twierdzić jednak że cała klasyfikacja była dość przypadkowa. W tym roku oprócz kroków podstawowych mój synalek popisywał sie obrotami, wyskokami( w rock&roll'u ) etc. Jest zawiedziony i ja....też. Przez sobotę i niedzielę nie miałam za bardzo pokarmu z powodu przeżyć. Czy powinnam się leczyć ??Taki głupol ze mnie!
Ale dzieci powinny przygotowywać się na takie sytuacje, bo sporo rozczarowań i zawodów czeka ich w tym trudnym życiu - niestety!
  dzieci, ciąże i inne
czy w tym temacie można pochwalić swoje dziecko?
no to się pochwalę
mamy medal za zdobycie II miejsca w turnieju tańca towarzyskiego w tańcach standardowych, grupa średniozaawansowana
mój tancerz z numem 6
http://picasaweb.google.c...key=VH5oUoNviik
jest też wzmianka
http://www.gorlice24.pl/r...wiazdami-2.html
i sporo zdjęć
http://www.gorlice24.pl/k...13.04.2008.html
można było sobie pooglądać do syta
  PMA 09
rozio, ty tak powaznie?


nosi mnie

Chciałem sobie kupić puchę Pentaxa z lepszym af-em i niskoszumiącą matrycą i tą sigmę 50-150 f2,8 (wiem, że szkło na aps-c - mi to wystarcza) do turniejów tańca (bo to najczęściej fotografuję) i się zastanawiam na poważnie czy warto inwestować w to szkło z bagnetem Pentaxa i czekać nie wiadomo ile i na co tak naprawdę, czy rozglądnąć się za czymś innym. Najgorsze jest to, że ta firma jest nieprzewidywalna i jakakolwiek inwestycja w ten system budzi we mnie wielkie wątpliwości.
Pomijając wszystkie te dywagacje na temat systemu Pentaxa, profesjonalizmu itp. bzdury to K10D w moich rękach nie daje rady przy fotografii w ruchu i przy trudniejszych warunkach oświetleniowych (albo ja nie daję rady z k10 - co za różnica). Za dużo "odpadu" ze wzgledu na AF i wyższe iso bez takiej ilości szumów też by mi się przydało. Śluby daję spokojnie radę obskoczyć, ale przy tańcu towarzyskim nie jest tak jakbym chciał żeby było, dlatego się zastanawiam co z tym fantem zrobić.
  Pierwszy taniec
Maggia- ja też zamierzam zatańczyć do Nothing else matters, bo to moja ukochana ballada no i jedyny utwór ukochanej Metallici który na wesele się nadaje. Mój A. tańczy przez 12 lat taniec towarzyski na turniejach i obiecal mi, że zatańczymy do tego. Podobno w obrocie wśród profesjonalistami jest dużo popularnych utworów poprzerabianych tak by dalo się do nich tańczyć. Póki co myśleliśmy o walcu.
  Pierwszy taniec
Maggia- ja też zamierzam zatańczyć do Nothing else matters, bo to moja ukochana ballada no i jedyny utwór ukochanej Metallici który na wesele się nadaje. Mój A. tańczy przez 12 lat taniec towarzyski na turniejach i obiecal mi, że zatańczymy do tego. Podobno w obrocie wśród profesjonalistami jest dużo popularnych utworów poprzerabianych tak by dalo się do nich tańczyć. Póki co myśleliśmy o walcu.


O którym walcu angielskim?

Ja bym chciała tą wersje z orkiestrą.
  Spóźnialskie dziewczyny !!!
pół godz. temu znów dostałem e-mail od "Księżnej" cytuję: "w Skawinie jest jurto turniej tańca towarzyskiego, nie wiem czy wiesz .. www.taniec.krakow.pl "

No "aniołek" wie że lubię turnieje .. i zmartwiła się, że coś przeoczę .. pewnie się martwi <aniolek1>
niesamowite .. co za tupet :565:
ale spoko nie odpisuję ..

Dzięki wszystkim za wsparcie .. <silacz>

[ Dodano: 2005-04-23, 14:38 ]
  Zdolni i kreatywni (??? ;D )
Canis_Luna, podoba mi się 'Pieśń..' aczkolwiek smutna taka...

a tutaj zdjęcia z wczorajszego turnieju tańca towarzyskiego w moim mieście.
się chciałam pobawić w fotoreportera. chyba mi nie wyszło.
na wczorajszą prośbę Mirelki:
1. http://img171.imageshack....71581564jw1.jpg
2. http://img527.imageshack....58273498li6.jpg
3. http://img527.imageshack.us/img527/3299/10fy3.jpg
4. http://img161.imageshack.us/img161/532/14cm8.jpg
5. http://img530.imageshack.us/img530/696/15fx6.jpg

głównie pojechałam tam, żeby sprawdzić jak radzę sobie z sztucznym, słabym oświetleniem, coby ocenić swoje szanse na zrobienie jakiegokolwiek zdjęcia we wtorek. :) i chyba nie będę robić w Alchemii zdjęć.
  za mloda???
Ja mam 15 lat! I od roku mam pazurki, najpierw miałąm akrylowe, teraz żelowe! Może was to zrazi, ale ja założyłąm je bo tańcze (taniec towarzyski) i ja musze na parkiecie wygladać na starszą a dłonie muszą być zadbane! Z tąd wzięły się paznokietki, pofarbowane włosy i makijaż! Na poczatku makijaż był tylko na turnieje, a z czasem lekki przeszedł na stałe! Więc nie osądzajcie odrazu tych gimnazjalistek, bo niektóre naprawde mają inne powody niż pęd za modą! Pozdrawiam
  1
Iwonka- Biedronka gdzie zniknelas?


nie zniknęłam, nie zniknełam tylko czasowo nie daje rady, żeby coś kliknąć i pewnie dopiero w poniedziałek odezwę sie. Dużo musze teraz pracować w tym okresie przedswiątecznym a jeszcze jutro musze z moimi dziewczynkami jechać do Świdwina (ponad 100 km w jedną strone) na turniej tańca towarzyskiego, więc tez wróce zmęczona i późnym wieczorkiem. Dziś jeszcze wieczorkiem sąsiadka zaprosiła nas na drineczka, myslałam,że tak bez okazji a tu dzisiaj na mojej poczcie jest niezapominajka, że mój znajomy (czyli jej mąż) ma urodziny. I co tu tak na szybkiego kupić? Pewnie jakąś flaszkę złapie w hipermarkecie i juz, bo na nic czasu nie mam.
Miłego weekendu Wam wszystkim życzę i pozdrawiam serdecznie.
U mnie dietkowo to i wzloty i upadki, więc waga tez nie moze sie ustabilizować, ale staram sie chociaz utrzymać to co juz zrzuciłam.

Kseniu z tą pracą to ja już sama nie wiem i jestem w strasznym impasie, czy mam jej szukać, czy dalej się łudzić, że będzie wszystko dobrze.
  Karty postaci
1.Imię - Cameron Destiny
2.Nazwisko - Windsor
3.Wiek - 19 lat.
4.Charakter i zainteresowania -
Cameron jest typem grzecznej dziewczynki.Nie pije,nie pali,nie bierze.Nie uprawia sexu- z utratą cnoty woli poczekać do nocy poślubnej.Miała wielu facetów w swoim życiu,ale z żadnym nie wytrzymała dłużej niż 2 tygodnie.
Jest dość miła i pomocna,chociaż czasem potrafi być wredna,interesuje się fotografią,tańczy od 5 roku życia.Lubi biegać i jeździć na snowboardzie.Świetnie gotuje i niestraszne są jej domowe obowiązki.Jest lubiana i ma wielu przyjaciół,ponieważ ludzie mają do niej zaufanie- wiedzą,że nie zdradzi sekretów i wesprze w potrzebie.
5.Wygląd -

Boże boże -.-
6.Historia - Cam jest kuzynką Vicky. xd Przyjechała do Wilna ,w zastępstwie za nią',gdyż Brooks pojechała do brata po małego i coś tam,wróci później.
Cameron wychowała się w normalnej rodzinie meksykańskiego pochodzenia.Ma dwóch starszych braci-Casha i Franca.Zawsze była energicznym dzieckiem,wszędzie było jej pełno.W wieku 14 lat zdobyła złoty medal w międzynarodowym turnieju tańca towarzyskiego.Studiuje prawo.
7. Wygląd - Jessica Alba.
[A.: Boże, Boże...*.* Akceptuję^^]
  Cheerleaders
Wow widze ze zaczeli?cie cos ciekawego pisać!!!
Je?li mogę co? wtr?cić,chciałabym powiedzec ze na turniejach cheerleaders i innych tańców(np.towarzyski) jest brane pod uwagę wiele aspektów. Jednak jeżlei chodzi o cheeres to wygl?d jest ważny i dopełnia cały wygl?d grupy wspaniale przygotowanej technicznie.Dobra techniaka tańca , uroda, uczesnie,makijaż itp. oraz dostosowany ubiór do przepisów to jest najlepsza droga do sukcesu na różnych turniejach!!!
  Gabriel Piotrowski - temat ogólny


Imię: Gabriel
Nazwisko: Piotrowski
To wszystko przez mamę. To ona mnie urodziła, to ona, gdy miałem 8 lat, wysłała mnie na pierwsze zajęcia tańca towarzyskiego. Zapierałem się o wszystkie framugi i płakałem jak nienormalny. Po jednym treningu wszystko się zmieniło...
Przez 8 lat taniec towarzyski był moją największą pasją, objechałem w tym czasie całą Polskę biorąc udział w turniejach i jeżdżąc na obozy, poznałem mnóstwo wspaniałych ludzi, na których do dzisiaj mogę liczyć. W międzyczasie trenowałem wspinaczkę, akrobatykę, le parkour i free running, rysowałem i śpiewałem w zespołach rockowych, czyli łapałem się wszystkiego, dzięki czemu mógłbym się jakkolwiek rozwinąć. Pewnego pięknego dnia, przez przypadek trafiłem do studia tańca Fair Play, gdzie poznałem ludzi z grupy Fair Play Kwadrat. Zainspirowało mnie w nich to, w jaki sposób wyrażają siebie. Chciałem bliżej poznać to, co robią. Wtedy otworzyłem się na nowe style i poznałem, czym jest prawdziwy taniec. Moim największym celem jest rozwój. Chciałbym podróżować po świecie i chodzić na zajęcia do takich ludzi jak Tucker Barkley, Tony Czar, JP San Pedro czy Sisco Gomez i jestem pewien, że to osiągnę. Kwestia odpowiedniego podejścia. Słucham każdej muzyki, od rocka po drum'n'bass, staram się w tej kwestii nie ograniczać. Jestem bardzo młodym i szczęśliwym człowiekiem i mam wszystko, czego do szczęścia potrzeba. Uważam, że nastawienie do życia jest najważniejsze. Mam przed sobą kilka celów, które już w tej chwili konsekwentnie realizuję. Kwestia czasu, kiedy będę musiał wymyślić sobie nowe.
źródło: TVN
  1
Niestety nie ... za daleko
Szkoda, że mieszkam tak daleko od centrum ... wszystkie warsztaty mnie omijają

Jestem ze śląska a Julia z Jastrzębia Zdroju ... ma pokaz w czerwcu na turnieju tańca towarzyskiego, gdzie ja się zjawię, więc ją zobaczę.

Mam nadzieję, że nie zapomni o swoim rodzinnym mieście i będzie dalej dawać pokazy i warsztaty na śląsku.
  1
to zostalo ustawione...jest to ewidentne....przepraszam czy jest jakas oficjalna komisja ktora sprawdza ile na kogo przyszlo glosow?

pomiedzy Diana i Natalia jest przepasc, ba! miedzy Ania i Natalia tez
prawda jest taka ze Natalia potrafi zatanczyc wszystko i robi to rewelacyjnie a Ania w jazzie jedynie potrafila byc podnoszona a za kazdym razem kiedy stala na ziemi to wszystko chrzanila, nie wspomne solowki...sorry czy to jest taniec z gwiazdami czy you can dance...na turniej tanca towarzyskiego sie wybierz panienko.

szkoda slow...ja juz nie bede ogladac tej edycji. bo juz nie ma czego ogladac
  1
[quote="karna"]to zostalo ustawione...jest to ewidentne....przepraszam czy jest jakas oficjalna komisja ktora sprawdza ile na kogo przyszlo glosow?

pomiedzy Diana i Natalia jest przepasc, ba! miedzy Ania i Natalia tez
prawda jest taka ze Natalia potrafi zatanczyc wszystko i robi to rewelacyjnie a Ania w jazzie jedynie potrafila byc podnoszona a za kazdym razem kiedy stala na ziemi to wszystko chrzanila, nie wspomne solowki...sorry czy to jest taniec z gwiazdami czy you can dance...na turniej tanca towarzyskiego sie wybierz panienko.

szkoda slow...ja juz nie bede ogladac tej edycji. bo juz nie ma czego ogladac[/quote]

wybacz ale ta odpowiedz o ustaleniu to przypomina mi taką starszą panią co już jest po 80 i ma urojenie i każdego podejżewa ... tak jak ty
  przedstaw się
Witam !
Mam na imię Karolina i jestem z Warszawy.
Urodziłam się 22.1.1995 na Cyprze, chociaż jestem Polką.
Mówią na mnie : kara, mały Jackson
Mój znak zodiaku to wodnik.
Oczy mam brązowe, podobnie jak włosy.

Nie cierpię się uczyć, ani sprzątać.
Book, też mi nie przechodzi z łatwością
Kocham muzykę i taniec.
Shopping, również brany pod wielką uwagę.

W słuchawkach mam m.in:
Michael Jackson, Kenye West, Marlin Manson,
U2, Red Hot Chili Peppers, The Offspring
Fergie, Avril Lavinge, Britney Spears,
Ciara, Rihanna, Amy Winehouse
Myslovitz, Depeche Mode, Dżem,
Timabland, George Michael, Eminem
i wiele wiele innych.

Taniec.
Tańczę od najmłodszych lat, czyli od przedszkola.
Niektórzy uważają ze od przedszkola to : klaskanie w rączki i się obracanie,
Ale ja tak nie zaczynałam.
Zaczęłam wtedy tańczyć taniec towarzyski i uczyłam się Go przez 7 lat,
Po drodze zaliczając Disco itp.
Dopiero w 4 klasie zaczęłam tak na poważnie tańczyć disco, hip-hop i wiele wiele innych,
po drodze zaliczając zwycięstwa w turniejach.

Moim ulubionym filmem są
' Piraci z Karaibów'
' Step up'
A chociaż nie lubię czytać książek to i tak mi się podoba
' Barry Trotter'
'Charlie i fabryka czekolady'.

Jestem wielka fanką Michael'a Jackson'a i fanuje mu tak już od 2 lat
P.S: kocham o sobie pisać.
  You Can Dance - Po Prostu Tańcz
evette
Chcemy posłuchać konstruktywnych opini

tak

To przejdźmy się na turniej tańca i pogadajmy z sędziami.

taniec towarzyski to tyrochę inna para kaloszy

prawie zawsze jest coś o technice...

hmm w skali o technice moze z 10% z tego pieprzenia jest

Cóż może jestem mało wymagająca...

to nie tak
ja patrzę z perspektywy osoby ktora prawie 1/3 zycia przetańczyła, od tańca ludowego, poprzez mozolną klasykę po jakies afro cuda, z perspektywy osoby ktora jezdziła dokształcać się do sław do Lublina, Bytomia, Rotterdamu
moze dlatego oczekuję więcej
  Poznań Game Arena 24-25 listopada 2007
Jako że niechce mi się kulać na 2 dzień imprezy to opisze swoje wrażenia z pierwszego
W sumie spędziłem na PGA czas od 9:30-19, więc zdążyłem trochę poobcować z całą imprezą Pod pewnymi względami tegoroczne PGA jest lepsze od ubiegłorocznego (szczególnie w kwestii konsol ) a pod niektórymi gorsze (mniej stoisk z jakimiś ciekawszymi atrakcjami). Jeśli ktoś przyjechał na targi żeby sobie pograć w najnowsze gry, to napewno nie poczuł się rozczarowany Hostess takie se(bez rewelacji) i mało fantów do zgarnięcia (chyba że ktoś miłał parcie na tratowanie się pod sceną albo udział w różnej maści turniejach)...
Najwięcej pozytywnych wrażen wyniosłem ze spotkań towarzyskich (greetings Rikku, Xellos, Mielu, Qsh, Dante), z bitwy freestylowców i pokazów tańca Choć konferencja z Fatality też dawała radę, no i trochę ciekawych gier pokazano na stoisku Xboxa 360 (mogłem poobcować trochę z Mass Effect, PGR, czy AC)...bardzo klimatycznie wyglądało stanowisko Wiedźmina.
Fotki wrzuce jak wrócę na chatę i napiszę też trochę więcej wrażeń
  Z uśmiechem witaj każdy dzień
Witam wszystkich bardzo serdecznie w ten deszczowy przynajmniej na Pomorzu dzień, zaraz wyjeżdżam do Świnoujścia na pokazy i turniej tańca towarzyskiego, będzie brała udział moja 13 letnia bratanica więc muszę ją zobaczyć! Ponadto przed chwilą otrzymałam propozycję pracy w Biurze Rachunkowym od stycznia i nie wiem co mam teraz począć??? Moje życie jednak jest skomplikowane, na razie jadę się rozerwać o kłopotach w stylu przeminęło z wiatrem pomyślę jutro! Pozdrawiam Ela
  XIX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO...
..."O SMOKA WAWELSKIEGO"

Chciałbym wszystkich wiernych kibiców zaprosić na tenże turniej tańca towarzyskiego, który jednocześnie będzie pierwszym turniejem nowej pary czyli mnie i mojej nowej (zaczęlismy razem trenowac w listopadzie 2006) partnerki Kamili ( z Warszawy). Pamiętam doping z turnieju im. M. Wieczystego 2006 i był bardzo pomocny udało mi się wtedy wysoko zajść (jeszcze z poprzednią partnerką). Także, byłoby super gdyby można było na Was znow liczyć.
Aha zapomniałem dodać, że teraz mam(y) wyższą klasę tanczeną co za sobą niesie ciekawszy repertuar i lepszą technike tańca = lepsze wrażenia dla widzów.

DATA: 24.III.2007

MIEJSCE: Technikum Komunikacyjne (dawne Kolejowe), Kraków, ul.Ułanów 3

START: 18.00

z przyczyn technicznych (rejestracja pary i rozgrzewka przygotowanie itd) jestem tam juz od 16.00

ZAPRASZAM !!

kilka fotek na zachętę:
  nowy szit w tancu z gwiazdami
"Taniec z gwiazdami powróci na antenę TVN 4 marca. W piątej już edycji udział wezmą: Rafał Olbrychski, była Miss Polonia Ewa Wachowicz, Anna Samusionek, piosenkarka Katarzyna Cerekwicka, Bartosz Obuchowicz, Wojciech Majchrzak, Krzysztof Tyniec, Kasia Tusk, Omena Mensah i Ivan Komarenko."

(wp)

Kurwa, jako tancerz jestem przerażony tym szitem. Kurwa czarne oczy beda tanczyc. tzn udawac ze umieja tanczyc. straszny obciach i kolejne miliony ludzi beda uwazac ze taniec towarzyski to wyglada tak jak w TVN.

Choc jest jeden plus - więcej sponsorów na turniejach. ale nie wiem czy warto bylo za cenę zbeszczeszczenia świętości
  XXXII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO
sobota, 14 stycznia 2006

XXXII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO O PUCHAR
PROFESORA MARIANA WIECZYSTEGO

Hala KS Korona

0800 do 0930 rejestracja dla par tanecznych; próba parkietu

0930 do 1000 odprawa sędziów

1000 do 1700 rundy eliminacyjne w poszczególnych klasach
w klasie A przewiduje się eliminacje ok. godz. 1500

1800 do 2030 Finał
hejnał krakowski,
Polonez (wejście par, sędziów, wniesienie pucharów).
otwarcie finałów, przywitanie zaproszonych gości i widzów
prezentacja wszystkich klubów uczestniczących
w pierwszym dniu turnieju
pokazy par zwycięskich


Chciałem tylko zakomunikować, że idziemy oglądać Carlozza dnia 12 Sty 06, 0:18, w całości zmieniany 1 raz
  Taniec
Moim marzeniem jest chodzić na taniec towarzyski. Niestety nie mam partnera... Szukam, pytam ale nikt się nie chce zgłosić.
A Wy? Czy chodzicie na jakieś zajecia z tańca? Może ktoś chodzi na turnieje? Chętnie zobaczę zdjęcia
  I Międzynarodowy Festiwal Tańca w Bielsku- Białej
16-18. maja 2008 - Bielsko Biała
II Międzynarodowy Festiwal Tańca

W programie
- warsztaty wszystkich najpopularniejszych stylów tańca
-- w tym 9h blok irlandzki z udziałem Pauli GOLDING (Irlandia)
- muzyka na żywo
- imprezy tematyczne (irlandzka, salsowa, tango milonga)
- pokazy mistrzów
- międzynarodowy turniej tańca towarzyskiego
- gala finałowa

informacje i zapisy na oficjalnej stronie http://festiwal.bielsko.pl

Dodatkowo:
pełen program festiwalu:
http://www.shanemcavinchey.com/linki/ii-miedzynarodowy-festiwal-tanca/
szczegóły bloku irlandzkiego:
http://www.shanemcavinchey.com/linki/ii-miedzynarodowy-festiwal-tanca/blok-irlandzki/

Zapraszamy!
  Po zawodach "Warsaw Feis 2004"
Hej Tancerko, masz rację, że większa ilość sędziów powoduje, że ich oceny się uśredniają, zakładając, że każdy sędzia sędziuje inaczej i na co innego zwraca uwagę (takie coś występuje właśnie w tańcu towarzyskim, gdyż do sędziowania turniejów wystarczy najniższa klasa sędziowska, a zdobycie jej wcale nie oznacza, że sędzia jest dobry i że daną parę oceni tak jak inny równorzędny sędzia).
Tutaj jednak (a przynajmniej tak mi się wydaje) egzaminy TCRG są bardzo rygorystyczne i super dokładnie precyzują na co należy zwracać uwagę i w jaki sposób należy oceniać. Można więc domniemywać, że każdy sędzia zwraca uwagę praktycznie w identyczny sposób na tancerzy, a co za tym idzie ich oceny są bardzo podobne. W ten sposób przy małej ilości wystepujących jednocześnie w zupełności wystarcza jeden sędzia.
Większa ilość sędziów potrzebna jest zapewne przy paru zespołach wieloosobowych występujących jednocześnie np. w tańcach ceili, a także na wyższym poziomie zaawansowania (kwestia prestiżu, lub żeby jeszcze sprawiedliwiej ocenic tańczących)
  Festiwal tańca w bielsku-Białej
Dostałam emalję od Doroty Czajkowskiej o takiej oto treści, i na jej prośbę przekazuję wam (:

"(...) Pomyślałam, że może zainteresować Was wiadomość o warsztatach tańca irlandzkiego w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Bielsku-Białej.
W tym roku organizatorzy postanowili zaprosić dodatkowo zagraniczną gwiazdę - Paulę Golding, która nie tylko poprowadzi warsztaty ze współczesnej choreografii scenicznej, ale też da pokaz do muzyki Beltaine.

Będę bardzo wdzięczna jeśli przekażesz wiadomość innym osobom, które mogłbyby być zainteresowane.

Oto notka o Festiwalu i podstawowe linki:

16-18. maja 2008 - Bielsko Biała
II Międzynarodowy Festiwal Tańca

W programie
- warsztaty wszystkich najpopularniejszych stylów tańca
-- w tym 9h blok irlandzki z udziałem Pauli GOLDING (Irlandia - Riverdance, Ragus, Celebrity jigs'n'reels)
- muzyka na żywo
- imprezy tematyczne (irlandzka, salsowa, tango milonga)
- pokazy mistrzów
- międzynarodowy turniej tańca towarzyskiego
- gala finałowa

informacje i zapisy na oficjalnej stronie http://festiwal.bielsko.pl

Dodatkowo:
pełen program festiwalu:
http://www.shanemcavinchey.com/linki/ii-miedzynarodowy-festiwal-tanca/
szczegóły bloku irlandzkiego:
http://www.shanemcavinchey.com/linki/ii-miedzynarodowy-festiwal-tanca/blok-irlandzki/

Zapraszamy!(...)"

No to macie (:
  Jive
Jive to taniec towarzyski, powstały w Ameryce po 1910.

Do Europy dotarł z amerykańskimi żołnierzami, początkowo pod nazwą jitterbug (ang. jitter - mieć tremę, podskakiwać nerwowo; bug owad, pluskwa), w 1940, jego odmianą jest boogie-woogie. Jest bardzo podobny do rock and rolla. Jive jest tańcem bardzo szybkim i dynamicznym. Kroki wykonuje się dynamicznie wbijając ciężar ciała w parkiet, tak jakby chciało się szybko porozgniatać te uciekające pluskwy. Typowe tempo to 42-44 takty/min, w kroku podstawowym występuje synkopowany rytm (raz-dwa, raz-es-dwa, raz-es-dwa), czyli 5 lub 6 kroków w takcie. W bardziej zaawansowanych figurach możliwe są rozmaite interpretacje rytmiczne. Charakterystyczną cechą jive'a są: szybkie kopnięcia oraz elastyczne akcje jazzowe z typowym przeciąganiem pod koniec frazy rytmicznej, by uzyskać większe przyśpieszenie i większą dynamikę na początku następnej frazy. Tańcząc jive'a należy mieć ciężar ciała z przodu. Na turniejach tańczony jako ostatni taniec latynoamerykański, gdyż jest to taniec najbardziej wyczerpujący.
  Zgłoszenia
Login : Vanessa Hudgens
Imiona : Vanessa Stella
Nazwisko : Hudgens
Ksywki : Van,Vanna,Nesska
Pochodzenie : Pół krwi
Imiona rodziców : Greg Hudgens i Gina Guanco
Rodzeństwo : siostra Gabriella 15 lat

Majatek :

- 10 galeonów
- pies Maui
- karma dla psa , posłanie , piłeczka itd.
- notatnik plus długopis , wiele książek dotyczących tańca , sztuczny mikrofon.

W szkole :

Ulubiony przedmiot : zaklęcia
Szkolne marzenia : mieć kilka wspaniałych przyjaciółek , które jej nie zdradzą.
Wybrany dom : Gryffindor

Dzieciństwo :

Vanessa urodziła się w Los Angeles. W wieku 7 lat dowiedziała się że jest czarownicą. Z siostrą jest bardzo zżyta . Z rodzicami mniej , ponieważ rodzice bardzo dużo pracowali i nie mieli czasu żeby choć raz porozmawiać z córką. Praktycznie od 6 roku życia uczy się tańczyć , startowała w wielu turniejach. Lubi spędzać czas ze znajomymi .

Charakter :

Jest nieśmiała i miła. Lubi mieć dużo znajomych i spędzać z nimi czas. Kocha się śmiać. Jednak gdy jest jej źle lubi przebywać sama gdzieś.
Bardzo lubi też pływać. Ubiera się zazwyczaj na sportowo .

Wygląd :

Van ma czarne,długie i kręcone włosy . Zazwyczaj nosi rozpuszone włosy.Jej oczy są brązowe . Jest szczupła.

Ważne daty :

Urodziny - 14 stycznia
Imieniny - 5 lipca

Tiara Przydziału - Anne Williams
- umiejętności: Potrafi bardzo dobrze tańczyć, startowała w wielu turniejach tanecznych.
- cechy: Nieśmiała, miła, towarzyska, śmieszka.
- inne: lubi śpiewać i tańczyć.

Twój Dom: Hufflepuff!
  MANTIKORA - NOWE HORYZONTY
Zapowiada się naprawde interesujaco. A jeśli chodzi o atrakcje to między innymi:

- będzie wydawnictwo PORTAL (być może poraz pierwszy będzie mozan dotknać na konwencie NORDII)
- będą autorzy „Anomalii”
- prezentacja turniej „Aniołów”
- Games room wspomagany przez REBEL
- turnieje w gry planszowe: Grao tron, Osadnicy z Katan, Hex, Abalon, Spadamy itp..
- dwa bloki prelekcyjne z znanymi prelegentami
- blok konkursów
- „Debiliada” czyli wygraj i zostań członkiem Selfdefensa Very Happy
- LARPY
- Sesje u zapewnionych misiów gry
- pokazy i warsztaty (min nauka tańca towarzyskiego, fire show, teatrzyk prześmiewczy, fire show…)

I wiele wiele innych atrakcji, jakich ? To już dowiecie sie na konwencie ;]

Zapraszam Serdecznie ;]
  Kuchnia polowa ;) (heyasowa, hehe)
Hehehe, liczenie płci jest zabawne.

Kto nie wie, ten się teraz dowie - zwykłem sobie tańczyć towarzysko. Tak bardziej turniejowo. No i kiedyś, rozmowa z ludźmi na temat jakiegoś turnieju, zeszła na temat szatni. No i ja mówię do którejś z partnerek "a wiecie, że wy tam macie 2 razy większą szatnię?" (gwoli ścisłości - małe szatnie to ubytek każdego turnieju - śmierdzi i ścisk), a ta partnerka inteligentnie odpowiedziała mi "no bo nas jest więcej" (gwoli znów ścisłości - tańczy więcej pań niż panów i jest to fakt powszechnie wiadomy). Tak oto dowiedziałem się nowej rzeczy o tańcu towarzyskim. Że partnerek jest więcej niż partnerów.
  szukam partnera klasa E pow.15lat WROCŁAW
hej
Szukam partnera to tańca towarzyskiego, tańczę od 3 lat w studenckim klubie tańca, mam 18 lat i 171 cm wzrostu (bez butów). W tym sezonie po raz pierwszy wzięłam udział w turniejach ale niestety rozstałam się z partnerem.
Jestem osobą ambitną, chętną do pracy, zainteresowanych proszę o kontakt:
GG: 4219791
kom. 662615141
  Szukam partnerki POZNAŃ Tylko turniejowo !! :)
Hej:) Od dobrych kilku lat zajmuję się tańcem. Wcześniej tańcem współczesnym a od dłuższego czasu, tzn od ponad roku (cięzko dokładnie określić ile), towarzyskim. Jestem pracowita osobą i również nastawioną na turnieje...nie ukrywam, że bardzo o tym marze:) Podobnie jak Tobie zależy mi na ambitnym partnerze.Mam 22 lata i jestem studentka 4 roku więc czasu mam aż nad to. Jeśli byłbyś zainteresowany odezwij się. Mój num gg6379667:))
  partnerka poszukuje partnera do TT - Trójmiasto lub okolice
Poszukuję partnera do tańca towarzyskiego chcącego tańczyć a może nawet startować w turniejach. Mam 28 lat, 159 cm wzrostu + obcasy. Tańczę prawie 1,5 roku (w tym 3 miesiące kurs podstawowy). Trenuję w Gdańsku.

kontakt: agunia_taniec@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka
  Szukam partnerki na wielki bal 14.02.2009 - woj. Slaskie
Szukam partnerki uwielbiającej taniec towarzyski i dopasowanej do mnie wiekiem i wzrostem (do tańców standardowych) na wielki bal ze znakomitą orkiestrą 14.02.2009.

O mnie: Wiek: 38, wzrost: 175. Miasto: Katowice.

Taniec towarzyski trenuje od lat. Szczególnie lubię Walc Angielski, Foxtrot i Quickstep. Moimi idolami są Marcus i Karen Hilton. Mam kilka DVD zarówno z ich występów, jak i instruktażowych, z których się uczyłem i uczę dalej. Nie występowałem nigdy na oficjalnych turniejach tańca, ponieważ taniec traktuję jako przyjemność, a nie jako zawody w ramach ściśle określonych przepisów.

Nie lubię przepisów, dlatego nie chcę, żebyś spełniała ściśle określonych wymagań, tylko kochała taniec i czuła klimat.

email: jacek kropka k2007 malpa gmail kropka com
  Warszawa: partnerki D/C klasa, mile widziany UŚMIECH :) !!!
Od małego z przerwami trenowałem 7 lat taniec towarzyski, tańczyłem w przeróżnych klubach, od AT Sulewskich, Pałac, Stodoła, Riviera po lekcje z Pavlovic i Maserakiem. Potem niestety nastąpiła większa przerwa. Dziś mam 19 lat i wróciłem do tańca. Choć nie mam klasy (byłem na dosłownie 2,3 turniejach) trener ocenia moje umiejętności na klasę D/C. Mam własnego instruktora który mógłby nam bardzo pomóc. Ćwiczę mniej więcej 4 dni w tygodniu. Szukam partnerki właśnie mniej więcej z klasą lub umiejętnościami mniej więcej na klasę D/C, która nie jest początkująca, która umie się poruszać, jest dynamiczna, ma już jakąś technikę i no na pewno kiedyś/lub teraz tańczy. Liczy się chęć tańczenia, poczucie rytmu, dążenia cały czas do góry, choreografię układaliby nam trenerzy – potem nasza głowa w ich wyćwiczeniu (wiadra potu ), w niedalekiej przyszłości chciałbym rozpocząć próbowanie sił na turniejach. Moglibyśmy również zapisać się do jakiegoś poważnego klubu tanecznego (do uzgodnienia), do tego lekcje prywatne i sami byśmy bardzo, bardzo dużo ćwiczyli.. Mam 164 cm, na życzenie z chęcią podeślę jakąś fotkę i np. nagranie z ostatniego występu w szkole. Sprawa jest poważna i tylko takich dziewczyn szukam, które poważnie myślą o tańcu.

Kontakt: jzoom.30@gmail.com
  Szukam Partnera do Tańca Towarzyskiego z Łodzi,okolice łodzi
Poszukuje partnera do TT (Łaciny i standardu)z łodzi lub z oklic łodzi.Mam 18 lat 160 wzrostu,.(więcej info pod nr tel).Partner musi być ambitny do tego co robi,zaangazowaniem,pracowity z pasją do tańca.Tak jak ja kocha taniec i chce zdobywać sukcesy na wielu wielu turniejach.Partner moze być z klasą E lub bez klasy.Chwilowo jestem bez klasy,ale za to z duzymi umięjątnościami i średnio zaawansowanym poziomie tanecznymSzybko ucze sie kroków itp.Bardzo poważnie traktuje taniec.I chciałąbym realizować moje marzenia właśnie z tym związane i zdobywać stopniowo po kolei klasy aż do mistrzostwa! Partner nastawiony na ciągłe treningi itp.Obecnie tańcze w klubie Tańca Towarzyskiego "Jedynka"ŁÓdż.Informacje pod nr tel 516712610,lub gg 1959924.Adres e-mail:1991_patunia_w@wp.pl,jesli to mozleiwe prosiłabym o możliwą aktulną zdjęcie itp.
  PILNIE POSZUKUJE PARTNERA!!!
SZUKAM AMBITNEGO I DOSWIADCZONEGO PARTNERA DO TANCA TOWARZYSKIEGO,TANCZACEGO PRZYNAJMNIEJ 2 LATA I WIECEJ.KOCHASZ TANIEC! I MYSLISZ O TANCU POWAZNIE (TURNIEJE)TO DOBRZE TRAFILES WLASNIE KOGOS TAKIEGO SZUKAM!!! MAM 27 LAT I 162 CM WZROSTU (BEZ BUTOW).OD PONAD ROKU UCZESZCZAM DO KLUBU TANCA-"AWANGARDA" W KATOWICACH A OD PÓL ROKU JESTEM W GRUPIE KLUBOWEJ (MAM UKONCZONY VI STOPIEN).NIESTETY NIE MAM JESZCZE ZADNEJ KLASY TANECZNEJ MOZE JEST JUZ ZA POZNO DLA MNIE NA ZAWODOWSTWO ALE BARDZO CHCE SPRÓBOWAC BO WIEM ZE DAM RADE.JESLI TO DLA MNIE ZA WYSOKA PÓLKA TO POZOSTAJE PRZECIEZ KATEGORIA HOBBY ALE SPRÓBOWAC TRZEBA.ZALUJE TYLKO JEDNEGO ZE TAK POZNO ZACZELAM TANCZYC ALE NIE WOLNO WYMAZYWAC SWOICH MARZEN LEPIEJ POZNO NIZ WCALE!AHA!NIE CHCE REZYGNOWAC ZE SWOJEGO KLUBU DLATEGO DOBRZE BY BYLO GDYDYS CHCIAL UCZESZCZAC DO NIEGO RAZEM ZE MNA.BARDZO PROSZE O PILNY KONTAKT NAJLEPIEJ TELEFONICZNY-887473027.MOJ EMAIL-kasiakorn0@poczta.onet.pl i moje gadu gadu - 13650171
  Wysoka tancerka szuka partnera - Kraków
Szukam wysokiego partnera do tańca towarzyskiego, który uwielbia tańczyć i myśli o występach na turniejach i walce o kolejne klasy
Mieszkam w Krakowie, mam 180 cm wzrostu (w butach 184cm, więc 185cm partnera, w zupełności wystarcza - testowałam ), jestem ambitna i pracowita, taniec towarzyski tańczę już prawie 3 lata, poza tym trochę salsy, bachaty, 2 na 1... Od ponad pół roku tańczę w klubie tanecznym. Jestem otwarta w kwestii klubu i ilości treningów.
Moje gg: 13858394
mail: strusiek610@tlen.pl

Pozdrawiam

strusiek610 dnia Pon Cze 23, 2008 11:22 am, w całości zmieniany 1 raz
  Witam - Nowy Targ i okolice
Witam!
Mam na imię Leszek i prowadzę Klub Tańca Towarzyskiego w Nowym Targu . Nastawiamy się głównie na pary Hobby , zarówno senior , dorośli , jak i młodzież . Mamy i sale i trenera . Nie masz się gdzie doszkolić , chcesz pojeździć na turnieje , dzwoń . Leszek - 601-45-63-94
  szukam partnera do tanca we Wroclawiu:)
witam mam 18 lat i szukam partnera do tanca towarzyskiego we wroclawiu ktory zna juz podstawy jakies w tancu:) chcialabym zaczac najlepiej od pazdziernika, ja 172 cm, kocham taniec i szukam partnera ktory by traktowal taniec jako i swietna zabawe i chcialby brac udzial w turniejach:)) gg 5441663 lub boomfree@buziaczek.pl pozdrawiam
  Pilnie poszukiwany partner do tańca towarzyskiego!!!
Witam!

Taniec to moja przyszłość!!!To moja wielka pasja!!!
Jestem Kasia , mam 27 lat i 162 cm wzrostu(bez butów).Tańczę od prawie dwóch lat w Klubie Tańca "Awangarda" w Katowicach.Poszukuję ambitnego i doświadczonego partnera do TT , traktującego taniec poważnie(turnieje tańca).(Miło widziany partner już z klasą taneczną).Pragnę w przyszłości tańczyć na turniejach tańca w klasach tanecznych.Na ostatnim turnieju wewnętrznym klubu zajęłam w finale III miejsce.Jestem gotowa do intensywnych treningów , jak na czas dzisiejszy mogę tańczyć maks.3 razy w tygodniu ale w przyszłości nie wykluczam nawet do 5 razy w tygodniu.Zdaję sobie sprawę że narazie to będzie tańczenie hobby bo przecież trzeba się dopasować i zgrać w parze , ale moim marzeniem jest tańczenie turniejowe więc mam nadzieję że mój przyszły partner podzieli moje zdanie.Bardzo mi zależy!!! Najniższa granica wieku partnera - 17 lat.Podaje mój kontakt - kasiakorn0@poczta.onet.pl lub gg 13650171 lub tel 887473027.

Pozdrawiam!!!

Kasia
  PILNE!!!POSZUKUJE PARTNERA DO TAŃCA TOWARZYSKIEGO!
PILNIE POSZUKUJE DOŚWIADCZONEGO I AMBITNEGO PARTNERA DO TT TAŃCZĄCEGO OD 2 LAT I WIĘCEJ. CHCĘ W PRZYSZŁOŚCI TAŃCZYĆ TURNIEJOWO A NIESTETY MÓJ DOTYCHCZASOWY PARTNER ZREZYGNOWAŁ Z TAŃCA.NIE MAM JESZCZE ŻADNEJ KLASY TANECZNEJ ALE PRAGNĘ OSIĄGNĄC CEL KTÓRY SOBIE WYMIERZYŁAM!!!MAM 27 LAT I 162 CM WZROSTU(BEZ BUTÓW).UCZĘSZCZAM DO KLUBU TAŃCA "AWANGARDA" W KATOWICACH OD PÓŁTORA ROKU A OD PÓŁ ROKU JESTEM W GRUPIE KLUBOWEJ.BARDZO MI ZALEŻY DLATEGO PROSZĘ O PILNY KONTAKT! TEL - 887473027 LUB EMAIL - kasiakorn0@poczta.onet.pl!RÓWNIEŻ MILE WIDZIANY PARTNER KTÓRY MA JUZ JAKIEJŚ TURNIEJE ZA SOBĄ I BIORĘ POD UWAGĘ TO ŻE PARTNER MOŻE BYĆ ODE MNIE MŁODSZY NAWET O 10 LAT.JESTEM PRZYGOTOWANA NA WSZELKIE WYZWANIA.NAPRAWDĘ PROSZĘ O KONTAKT!POZDRAWIAM
  poszukuje partnera TT z warszawy
witam
mam 17 lat i poszukuje partnera do tanca towarzyskiego. Tancze juz od 10 lat <tanczylam towarzyski w Anny Glogowskiej jak bylam mlodsza >
od 5 lat tancze tylko taniec nowoczesny (zdobylam vice mistrzostwo polski i pucharu polski) chcialabym teraz wrocic do tanca towarzyskiego i poszukuje partnera ktory chce podejsc powaznie do tamatu tzn ciezko trenowac i wyjezdzac na turnieje

jezeli ktos ma juz doswiadczenie taneczne i chce tanczyc taniec towarzyski na powaznie <i dosc dobrze ocenia swoje umiejenosci lub zapal>, lub ma juz jakas klase taneczna <jestem bardzo pracowita i chetnie nadrobie zaleglosci> to prosze o kontakt

mozesz mi tu odpisac lub na gg 2227629
  szukam partnera-wroclaw
Czesc:) poszukuje partnera do tanca towarzyskiego.Chcialabym trenowac pod katem turniejow(zalezy mi glownie na technice wiec jesli nie chcesz nie musimy brac w nich udzialu:) mam 20 lat,172 cm wzrostu,chwilowo bez klasy,tancze latino solo wiec nie chcialabym zaczynac od zupelnych podstaw, moj mail: agnieszka.bibec@wp.pl
  Mężczyzna potrzebny od zaraz ;)
Hey jestem Paulina mam 15 lat (rocznikowo 16) mam 172 cm. wzrostu. Trenuje taniec towarzyski od roku i jestem dobra w tym. Nie mam żadnej klasy tanecznej ale jestem bardzo ambitna i mam spore marzenia związane z tańcem. Chce być najlepsza, wygrywać turnieje i dużo osiągnąc. Jeśli jest chętny mężczyzna i również ambitny (z klasą lub bez) niech napisze pod numer 4797953 bądź jagoda03@wp.pl Naprawde potrzebuje partnera który gdy upatrzy sobie jakiś cel dązy do niego zaciekle i takiego, który taniec będzie traktował poważnie.

tutaj można zobaczyć moje fotki: www.paulinkaaa06.fotka.pl

"Bo taniec to jest siła,
bo w tańcu jesteś tym kim chcesz,
bo to kocham"

Chętnych bardzo proszę o kontakt.
  Organizacja Turniejów Tańca
Dzień Dobry.

Proponujemy Państwu kompleksowe przygotowanie Turniejów Tańca Towarzyskiego.
Doświadczenie, kreatywność i szybkość działania to cechy charakteryzujące nasz styl pracy.
Zapraszając do współpracy Studio81 gwarantuje rzetelność usług, profesjonalną i sprawną obsługę najwyższej jakości po bardzo przystępnych cenach!
Postaramy się dostosować do Państwa oczekiwań i potrzeb!

Z Poważaniem
Agencja STUDIO81
Marcin Paweł Klekotko
tel. 502 307 299
www.studio81.pl
  taniec towarzyski sportowy i turniejowy...-> różnice?
Ykhm...

nie wiem czy macie coś wspólnego z tancem towarzyskim czy też nie ...zresztą mniejsza o to bo gdybyscie mieli to chyba wiedzielibyście czy są jakieś różnice między tancem turniejowym,a sportowym..a więc NIE MA ŻADNYCH... na turniejach rywalizujemy z innymi parami,a w sporcie liczy się między innymi rywalizacja..a wiec zero róznicy..coprawda taniec towarzyski nie został jeszcze zaliczony do sportu ,lecz zmierza do tego wielkimi jak narazie krokami...taniec towarzyski jest tancem sportowym ,ale nie zapominajmy o tym ,że jest także sztuką..a miejsca na podium nie są najważniejsze..

pozdrawiam
  TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO Kraków
XVIII MIĘDZYKLUBOWY TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO
„O KRAKOWSKĄ CZAPECZKĘ"

Data i miejsce: 25.03.2007 r. - Technikum Komunikacyjne (dawne Kolejowe)
Kraków, ul. Ułanów 3

Warunki uczestnictwa:
- przesłanie zgłoszenia par (list, faks lub telefonicznie) do dnia 10 marca 2007 r. na adres:
Klub Tańca Towarzyskiego "Fantazja"
31-150 Kraków, ul. Św. Filipa 6,
tel/fax 012 634-59-50, 012 393-33-63, 012 632-93-43
- wykupienie w dniu turnieju przez uczestnika biletu wstępu w cenie 10 zł/osoby
- posiadanie książeczki startowej
ZAPRASZAMY !!!
  Szukam Partnera do tańca towarzyskiego z Poznania. 14 lat :)
Heyy :*

Szukam partnera do tańca towarzyskiego z Poznania. Trenuje Taniec towarzyski od mniej więcej 7 miesięcy w klubie, szkoły tańca Bestime w Kinepolis. Mam 14 lat i 170 wzrostu. Mam nadzieję że niedługo zacznę wyjeżdżać na turnieje, obecnie mam klase zerową.

Pozdrawiam Kamila
  Szukam partnera w okolicach Stalowej Woli.
Szukam partnera w okolicach Stalowej Woli. Tańczę od 6 lat.: 4 lata taniec nowoczesny/estradowy a od 2 lat towarzyski. Poszukuję partnera, który chciałby startować w turniejach. Nie musi umieć wszystkich tańców, ponieważ ja równiez kilku jeszcze nie umiem. Prosze o kontakt na gg: 9243956. Dodam, że mam 14 lat.
  szukam partnera Białystok!!!
siemako;D..mam na imie Ewelina:D..jestem z Białegostoku..mam 16 lat..szukam partnera do tańca towarzyskiego,trenuje już 4 lata,wcześniej chodziłam na balet..i na nowoczesne..ale i tak najbardziej uwielbiam taniec towarzyski:DD xD..szukam partnera,który chciałby brać udził w turniejach i który taniec traktuje serio xD..pOzDRoo;-)
gg.919965...kom.665236582
  Nic nie wiem
Cześć, od przyszłego roku zaczynam tańczyć taniec towarzyski. Pare lat temu chodziłam ze 3 lata na takie tańce, ale to było bez żadnych turniejów. Umiem podstawy tańców, ale nic nie wiem o tej "branży" O co chodzi z tymi klasami? Jak się ma słabszego partnera to można przejść wyżej? I żeby być wyżej trzeba chodzić na turnieje? I czy sukienki muszą być takie drogie, po pare tysięcy? Można je kupić przez internet? Na allegro nie ma heh A ja nie mieszkam w warszawie więc takich sklepów to nie ma..
I czy to prawda, że ostatnio chodzi więcej chłopców niż dziewczyn? Dziewczyny zaczynają teraz głownie hip hop itp. Ja sama chodzilam tam rok, ale łatwiej mi idą towarzyskie..
Mam nadzieję, że nie za dużo pytań. ^^
  CO MAM ZROBIC?
MAM 17 LAT I TANCZYLAM 10 LAT TANIEC NOWOCZESNY I NAWET MAM PARE SUKCESOW TYPU MISTRZYNI POLSKI. JESTEM Z MOIM CHLOPAKIEM OD POL ROKU I ON TANCZY 12 LAT TANEIC TOWARZYSKI, JA JAK BYLAM MALA TO TANCZYLAM 4 LATA ALE O TYM ZAPOMINAMY. TERAZ JUZ NIE TANCZE W SWOJEJ DZIEDZINIE I CHCIALAM TANCZYC TOWARZYSKI. MOJ CHLOPAK ZAOFEROWAL SIE ZE BEDZIE ZEMNA TANCZYL I TAK TEZ SIE STALO. BYLAM NA ZAJECIACH 3 RAZY I MAM KLASE C. SLUCHAJCIE NAUCZYLAM SIE PODSTAWOWYCH UKLADOW DO CZA CZA CZA RUMBY SAMBY I WALCA ANGIELSKIEGO I WIEDENSKIEGO, ALE WYDAJE MI SIE ZE ROBIE TO BEZNADZIEJNIE. STRASZNIE BYM CHCIALA TANCZYCV JAK INNE OSOBY W TEJ KLASIE, JEZDZIC GDZIWES NA TURNIEJE ALE CHYBA SIE NIE NADAJE. POWIECIE CZY NIE JESTEM ZASTARA I CZY MOGE COS W TEJ DZIEIDZINIE JESZCZE OSIAGNAC. ZAWSZE CHCIALAM OTWORZYC SZKOLE TANCA I MOJ C HLOPAK JAK SIE DOWIEDZILAM TEZ. ZA ROK PISZE MATURE Z CHOROGRAFI I CHCE ISC NA STUDIA CHOROGRAFICZNE PO TO ZEBY OTWORZYC SKZOLE TANCA, ALE CO TO ZA TRENER KTORY NIC NIE UMIE. JAK MOZECIE TO NAPISZCIE MI CZY NAUCZE SIE CZEGOS W TYM WIEKU TYCH WSZYUTSKICH FIGUR, POSTAW , MACHANIA BIODRAMI. CZY POPROSTU ODPUSCIC I ZAJAC SIE CZYMS INNYM. BARDZO BY MI ZALEZALO NA TYM A WSZEGULNOSCI NA TEJ SKZOLE PRAKTYCZNIE TO JEST MOJE NAJWIEKSZE MARZENIE ALE MOJ WIEK CHYBA NIE POZWOLI NA ZREALIZOWANIE TEGO MARZENIA. NAPISZCZIE CO O TYM SADZICIE. POZDRAWIAM SKORPIONEK
  [warszawa] Szukam Partnerki - zdeterminowanej i ambitnej
Jestem chłopakiem, od małego tańczyłem taniec towarzyski 7 lat, potem niestety nastąpiła wielka przerwa. Dziś mam 19 lat i zamierzam powrócić do tańca. Poszukuję partnerki, której taniec nie jest obcy, która umie się poruszać, jest dynamiczna i no na pewno kiedyś/lub teraz tańczy. Choreografia zawsze można dopracować, tutaj liczy się chęć tańczenia, poczucie rytmu, dążenia cały czas do góry, z czasem chciałbym rozpocząć jazdy na jakieś turnieje. Planuję zapisanie się do akademii tańca Sulewscy (najlepsza w Warszawie), do tego lekcje prywatne i sami byśmy bardzo, bardzo dużo ćwiczyli. Planuję ćwiczyć nawet codziennie. Krótko o mnie 165 cm, szczupły ale zbudowany chłopak, na życzenie z chęcią podeślę jakąś fotkę. Sprawa jest poważna i tylko takich dziewczyn szukam, które naprawdę wiążą swoją przyszłość z tańcem. Myślę, że razem możemy dużo zdziałać
W przypadku zainteresowania czekam na wiadomość na e-mail. Zostaw ewentualnie tel, oddzwonię i omówimy szczegóły.

jzoom.30@gmail.com

Pozdrawiam ciepło!
  PARTNER z Wawy (z PODSTAWAMI) potrzebny w trybie PILNYM!!!:)
!! PILNIE potrzebny PARTNER DO TAŃCA towarzyskiego!! najlepiej od zaraz.
tanczylam 3 semestry w szkole tanca riviera ,a teraz chcialabym zaczac taniec w klubie pod katem turnieju no i oczywiscie dla siebie. Wiec partner najlepiej juz z podstawami. mam 173cm wzrostu (bez obcasow)wiec partner tez wysoki.
W gre wchodzi tez na poczatek jakis szybki kurs tanca w ramach przypomnienia i zgrania sie w tancu.
wierze ze kazde miejsce jest dobre na ogloszenie i wierze ze partner sie znajdzie. bo taniec to moja pasja i nie wyobrazam sobie zycia bez niego.
pozdro;)

p.s kontakt mail : iwka_1@tlen.pl , gg 3908241, grono id 141511

DZIEKUJĘ ZA UWAGĘ:]]
  Szukam partnera POZNAŃ - do Tańca turniejowego !! !! !!
Czesć, jestem Daria mam 23 lata mieszkam w Poznaniu i poszukuję partnera do Tanca Towarzyskiego, z przystosowaniem w pozniejszym czasie na turniejow. Taniec jest moją pasją, kilka turniejów Hobby których mam za sobą, daje mi olbrzymi zapał do cieżkiej pracy i rozpączęcia kariery sportowej z nowym Partnerem.
Mam 168cm ( bez butów ), jestem pracowita i skłonna do poświeceń.
Wymagania: musisz dobrze tańczyć !

Kontakt gg : 6511174
  Szukam partnera ŁÓDŹ
Szukam partnera z Łodzi lub okolic do tańca towarzyskiego
Mam 15 lat, 170 cm wzrostu. Tańczę w sumie 3 lata z przerwą w Łódzkim Domu Kultury, a obecnie w Domu Kultury 502. W niedalekiej przyszłości planuje udział w turnieju, ale to już zależy od partnera
Kontakt:
tel: 502-353-055
e-mail: lidia1701@gmail.com
bądź GG: 9635593
  Jak to zrobić?!
Hej!!
Od kilku miesiąca chodze na kurs tanca towrzyskiego. Bardzoo podoba mi sie taneic towarzyski!!
Chodze jedynie na kurs... a gdy ukoncze kurs chcialabym dalej tanczyc. Np. w jakims klubie, czy zdobyc jakąś klase!
Wiec pytanie:
Czy jak ukoncze kurs to mam iść na wyższy poziom i piąć się w góre ( np. potem brac udział w turniejach) bo innej opcji nie ma?
  Szukam partnera z Tomaszowa maz. lub Łodzi
Witam
poszukuję partnera do tańca towarzystkiego ,znającego podstawy. Tańczyłam 4 lata, i znów bardzo chcę powrócić do tańca. Poszukuję partnera który kocha taniec towarzyski tak jak ja , gotowego trenować tyle aby brac udział w turniejach. W moim mieście nie ma dobrego klubu, nie mogłam dogadać się z trenerem, nie było szkoleń. Najlepiej byłoby jeśli znalazłby się ktoś chętny z Tomaszowa maz. wtedy moglibyśmy trenować w klubie "Cantinero" ewentualnie mogłabym dojeżdzać do Łodzi. Mam 17 lat i 162 cm wzrostu (jestem drobna)
  Pytanie
Jestem tutaj nowy, to mój pierwszy post. Mam pytanie. Uwielbiam tańczyć towarzysko i naprawdę bardzo chciałbym się tym zajmować. Mój rocznik to '94. Nie powiem, że nie tańczyłem i nie tańczę, bo to kłamstwo. Zacząłem rok temu we wrześniu, przez kilka miesięcy chodziłem na kurs tańca towarzyskiego i rock n'rolla sportowego, potem dostałem się do formacji tańca towarzyskiego. Jestem bardzo zadowolony z formacji i nie chcę z niej rezygnować (nie dopuszczam do głowy nawet takiej myśli), chciałbym jednak rozwijać swoje umiejętności nie tylko w formacji, ale także na turniejach, niestety w moim mieście nie ma takiej możliwości. Formacja jest w porządku i jestem zadowolony, ale jest tam kilka osób, które mają tzw. "lajcikowe" podejście, co przeszkadza nam w poznawaniu co raz to nowych rzeczy. Czy mam jakąkolwiek szansę na tańczenie... turniejowe w przyszłości? Jak skończę liceum zamierzam wyjechać na studia do Warszawy i tam pewnie zacząłbym coś robić w tym kierunku, ale czy jest cokolwiek, co mogę zrobić na daną chwilę, by potem było lepiej, i, czy jest w ogóle szansa dalszej "kariery" po tańczeniu w formacji dopiero w wieku studenckim? Zaczęcia od początku? Czy jest coś, co by mogło mi teraz pomóc? Piszę bez ładu i składu, wiem. Czy mam talent? Nie wiem. Wątpię, bym miał ogromny, ale myślę, że trochę go się znajdzie Cóż mogę więcej powiedzieć. Czekam na odpowiedzi i pytania.
  jak i co pomocy
witam.. wiem, że takie tematy może już istniały ale jest to dla mnie bardzo ważne....
Otóż mam skończone 16 lat, od kilku lat uczę się tańca nowoczesnego, ale cały czas ciągnie mnie do towarzyskiego....i tu pojawiają się problem nigdy nie uczylam sie go tanczyc!MAm kilka pytan...
1.Gdzie mogłabym znalezc szkole tanca w 3miescie w ktorej moglabym nauczyc sie dobrze tanczyc?
2.Czy jest szansa abym zaczela wystepowac na turniejach? czy moze jestem juz za stara?
3.jezeli jest jakas szansa jak mam zaczac... pomorzcie mi to wszystko ogarnac w kupe..o co w turniejach itp chodzi i w klasach...
Pomocy !!! dziekuje za odpowiedz z gory...
  Turniej o puchar Mariana Wieczystego
Witaj,
XXXIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego
o Puchar Prof. Mariana Wieczystego
Kraków, 20-21 stycznia 2007 r. i
IV Ogólnopolski Turniej Polskich Tańców Towarzyskich
o Puchar Prof. Mariana Wieczystego

SOBOTA 20.01.2007
Rejestracja i eliminacje:
- Kat. pow. 15 lat kl. E,D Szkoła nr 151 ul.Lipińskiego
- Kat. 14-15 lat kl.E,D,C,B,A hala KORONY ul.Kalwaryjska
NIEDZIELA 21.01.2007
Rejestracja i eliminacje:
- Kat. pow. 15 lat kl.C,A Szkoła nr 151 ul.Lipińskiego
- Kat. pow. 15 lat kl.B,S hala KORONY ul.Kalwaryjska

Pozdrawiam
  Miedzynarodwy Turniej Tańca Towarzyskiego Srebrne Pantofelki
Witam, w dniu 25.10.2008 roku odbył sie Miedzynarodwy Turniej Tańca Towarzyskiego Srebrne Pantofelki 2008. Wszystkie osoby zainteresowane galeria z całodniowej Gali Zapraszamy na strone http://pantofelki.fotonadruki.com.pl
Serdecznie Zapraszamy Fotonadruki Team
  amatorka
mam 19 lat i postanowilam, ze od paldziernika jak pojde na studia rozpoczne neuke tanca towarzyskiego. Chcialabym kiedys brac udzial w turniejach. Czy mam jeszcze szanse, czy jestem juz za stara na to? Co powinnam zrobic? od czego zaczac? dodaje, ze jestem poczatkujaca, wiec musialabym zaczac od "zera". czy orientujecie sie w dobrych klubach tanecznych w Krakowie? i jak duze sa wydatki?
  Noo, to ten... witam! ;)
Witam forumowiczów! Mam na imię Sylwia, mam 19 lat. Uczę się w ostatniej klasie liceum plastycznego na kierunku snycerstwa. Pasjonuję się tańcem towarzyskim, trenuję, niestety dość krótko, bo 2 i pół roku. Generalnie nie mam stałego partnera - ten, z którym teraz tańczę, trenuje jeszcze w innej miejscowości i na turniejach (w E klasie) startuje z kim innym.
  Czy warto zaczynać??
Witam,

zadalam juz to ptanie w temacie "waga tancerki" ale nikt nie odpisał wiec sprobuje tutaj :) Prosze o odpowiedz osoby, ktore maja juz pewne doswiadczenia w tej dziedzinie.

Chcialabym dowiedziec sie bardzo dokladnie jak to jest z tymi tancami sportowymi i hobby - jaka jest miedzy nimi roznica (pieniadze, ilosc godzin cwiczen, stopien zaawansowania, partner, turnieje, klasy - te dwa ostatnie i to pierwsze przede wszystkim!). Powiem wprost: chcialabym kiedys w przyszlosci uczyc tanca, byc instruktorem. Mam 20 lat. Narazie ukonczylam 2 stopnie z tanca towarzyskiego, ale bede kontynuowac nauke i dam z siebie wszystko. Kocham taniec, na kursie jestem najlepsza z grupy (poparte slowami instruktora :) ) i szybko przyswajam kroki i technike. Dowiedzialam sie, ze zeby uczyc tanca trzeba zrobic 2,5-letnie studium zaoczne na instruktora i miec co najmniej klase A.
Chce wiedziec czy jest sens myslec powaznie pod tym kierunkiem w moim przypadku, zdobywac klasy, wydawac kupe pieniedzy?... Czy nie robic sobie nadziei i zostac przy tancu rekreacyjnym?...
Z gory dziekuje
  hej , mam pytanko
O ile mi wiadomo to przedstawialnia ,a nie punkt informacyjny,ale ok..

Kocham to co robie,a mianowicie kocham tanczyc i nie potrafiłabym zyc bez tanca towarzyskiego...jedyne o czym marze to osiaganie coraz lepszych miejsc na turniejach i własna sala treningowa..trenowałabym od rana do wieczora..no gdyby jeszcze nie szkoła...

pozdrawiam
  sędzią być...
Jak wygląda droga do zostania sędzią t.towarzyskiego?
Czy trzeba mieć klasę taneczną czy np. wystarczy bycie instruktorem?
Czy jest tak,że jest to tak hermetyczne środowisko,że bez znajomości nie ma się najmniejszych szans?
Jak wygląda to wszystko krok po kroku?
Proszę o Wasze odpowiedzi.


Informacje znajdziesz tutaj: http://taniec.pl/index.php?strona=sedziowie_przepisy&id=240
Bez znajomości - zaproszenie na turniej może raz w roku
Ze znajomościami - ....
  Szkoły tańca towarzyskiego Wrocław
Mam pytanie. Mam 14 lat i chcę zapisać się na towarzyski, bądź solo latino. Do tej pory tańczyłam tylko jazz, hip-hop i disco. Poradźcie, gdzie będzie najlepiej dla mnie. Powiem szczerze, że nie chciałabym chodzić na zajęcia z samymi dorosłymi. Ważne jest dla mnie też to, aby to nie był kurs, ale normalne zajęcia, z turniejami itp.

Z góry dziękuje:)
  I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego - Sochaczew
Dnia 31.03 odbędzie się I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Sochaczew.

Warunki uczestnictwa w turnieju:
- zawodnicy muszą być zarejestrowani w CBD PTT oraz posiadać książeczki startowe, karty magnetyczne oraz opłaconą licencję na 2007 rok.
-zgłoszenia należy dokonać u organizatora turnieju drogą telefoniczną, mailową lub przez formularz zgłoszeniowy (dostępny pod adresem: www.taniec.home.pl/28301/28701.html) w nieprzekraczalnym terminie do 28 marca 2007 r.
- Wpłacenie opłaty startowej w wysokości:
- kombinacja – 20 zł. od osoby
- styl – 15 zł. od osoby za styl

Nieprzekraczalny termin zgłaszania uczestników do 28 marca 2007 r.
tel.: 502 27 87 47
mail: pasjonat@taniec.home.pl
  Legnica -> Taniec Towarzyski -> MCK
Cześć. Od roku uczymy się tańca towarzyskiego (mamy ukończone trzy stopnie nauki). Niestety nie mamy partnerów... Szukamy ambitnych i kochających taniec chłopców. Od września chciałbyśmy wstąpic do klubu, który przygotuje nas do udziału w turniejach tanecznych, bądź też polepszy nasze umiejętności. Partner może się troche różnić poziomem umiejętności, jesteśmy skłonne do nauczenia go wszystkich podstaw w czasie wakacji :)

Trzy Legniczanki :)

18 lat (173 cm )
17 lat (173 cm)
16 lat (176 cm)
  Zaproszenie na impreze do Nowej Sarzyny
Otwarta impreza z okazji Obchodów Jubileuszowych i Dnia Chemika w Nowej Sarzynie, 09.06.2007 r. (sobota) - stadion MZKS „UNIA" w Nowej Sarzynie.

godz. 14:00 Otwarcie imprezy na stadionie „MZKS Unia"- powitanie uczestników
Bajlandia gry i zabawy dla dzieci
godz. 16:00 Oficjalne powitanie gości przez Prezesa Zarządu Zakładów.
Wystąpienia zaproszonych gości z okazji „Jubileuszu 70-lecia istnienia Zakładów Chemicznych „Organika-Sarzyna" S.A. Prezentacja nowego znaku logo Z.CH. "Organika-Sarzyna" S.A.
godz. 16:30-18:30 Piosenka, taniec towarzyski, estradowy - występy zespołów młodzieżowych, konkursy dla publiczności, losowanie nagród specjalnych dla posiadaczy zaproszeń, wręczenie głównych nagród za zwycięstwo rozgrywek, turniejów i konkursów.
godz. 18:30 Koncert sobowtóra Maryli Rodowicz.
godz. 19:30 Koncert zespołu Babylon.
godz. 21:00 Koncert zespołu Budka Suflera.
godz. 22:45 Pokaz sztucznych ogni.
godz. 23:00-02:00 Dyskoteka z zespołem The Famiły Power.
  Stadko Szantiny - biało,czarno,rude
Jestem nieżywa,padnięta...trup.
Dzisiaj młoda miała turniej tańca towarzyskiego.Poszło nawet całkiem nieźle( dyskretnie pomijając problem z podkładem muzycznym - cóż technika).
Podeślę do cioci Geby fotki.

Acha...przyjęli zgłoszenie Dropsa na wystawę do Radomia ,więc w następną niedzielę młody,czarny wypnie pierś przed sędzią a jego pańcia...spróbuje nie dać palmy wystawiając go.

Mocno zaciśnięte kciuki baaaaardzo mile widziane( oczywiście za mój debiut ringowy ,bo młode powienien dać sobie radę)
  "Mam talent!"
To tańców latynoskich zalicza się parę tańców, to samo do towarzyskich i innych. Przypuśćmy taki Maserak jest wicemistrzem tańca w tańcach latynoamerykańskich (a także standardowych) i to jest specjalizacja. Co z tego, że ktoś tańczy super sambe skoro słabo tańczy paso doble (tańce latynoamerykańskie). W tedy już mistrzem nie będzie.

Przepraszam za wprowadzenie w błąd, taniec towarzyski to ogólnie tańce standardowe i latynoskie ale na jedno wychodzi.

A break dance to jest jeden taniec, nie ma tylu turniejów, nie ma takich pieniędzy.

Co do Klaudii no to pokaż mi jedną płytę jakiegoś zespołu czy wokalisty w której każda piosenka jest utrzymana w takim samym tonie, a to właśnie robi Klaudia. Po mimo iż Niemen śpiewał głównie piosenki takie jak Dziwny jest ten świat to potrafił również zaśpiewać piosenki która brzmią inaczej niż zazwyczaj (Sen o Warszawie). I to chciałem napisać, jak Klaudia nadal będzie cały czas będzie śpiewać takie piosenki (i jeszcze raz piszę, że nie chodzi mi o żadne drastyczne zmiany) to w końcu się znudzi i programu nie wygra. Bo narazie jest jedną z faworytek.
  IX Edycja TZG --> Blanka i Bartek !
Nie wiem co sie stało z sedziami. Czy sie sprzedali czy pogłupieli? Gdyby dokładnie przeanalizować oceny Galinskiego i Pavlovic przez wszystkie edycje to okazałoby sie, że nie ma tam zadnej spójności. Raz karzą za mało ilość elementów tanca towarzyskiego, innym razem wala 10-tkami. I jeszcze wiele innych podobnych niespojnosci...


A ja chyba wiem , co się stało . Sędziowie wreszcie zrozumieli ,że to nie jest profesjonalny turniej tańca , tylko program rozrywkowy . Ze nie musza oceniać tylko i wyłącznie i sztywno techniki tanecznej według kryteriów turniejowych , ale także moga oceniać wrażenie artystyczne .
Ze mogą mieć swoich faworytów i lepiej ich oceniać od innych .Fakt stracili w tym może na wiarygodności , ale program rozrywkowy rządzi się swoimi prawami .
Poza tym sedizowie na turniejach też nie zawsze oceniają tak samo , mimo , że mają taki obowiązek oceniać według sciśle określonych kryteriów . To jednak zdarza się ,że ten sam taniec tej samej pary jest oceniany różnie . Najlepiej widać to w sędziowaniu jawnym ( za ten sam taniec ta sama para dostaje od różnych sędziów różne oceny )
  VII edycja ;p
Kiedy otrzymał propozycję udziału w "Tańcu z gwiazdami", nie zastanawiał się ani chwili. Kiedy był dzieckiem cała jego rodzina żyła tańcem, bo ojciec Wojtka, Andrzej Łozowski, był wielokrotnym mistrzem Polski w 10 tańcach, trenerem i międzynarodowym sędzią tańca towarzyskiego. Jako mały chłopiec podziwiał ojca na turniejach, sam też zaczął trenować. Kiedy miał 10 lat, jego świat runął w gruzach, ponieważ tata niespodziewanie zmarł. Wojtek zerwał z tańcem towarzyskim, bo przypominał mu ojca, którego za wcześnie zabrakło, a on nie potrafił sobie z tym poradzić.

;( Jakie to smutne
  JUWENALIA
Moje propozycje możliwe do zrealizowania w juwenalia....

-Śniadanie na trawie.
-Turniej siatkówki plażowej.
-Myto na ulicach.
-Parada Studentów ulicami miasta.
-Odebranie kluczy od Prezydenta Miasta.
-Warsztaty Taneczne- taniec towarzyski.
-Wystawa motocykli.
-Turniej bilardu.
-Maraton Filmowy KDK. / pokaz filmów niezależnych
-konkurs fotograficzny związany z uczelnią (główna nagroda wystawa w galerii 7-ka)
-Pokaz sztucznych ogni.
-Warsztaty "Anty-nałogowe".
  kosz
hej:* mnie niestety nie będzie bo mam turniej tańca towarzyskiego na który jade i niestety mnie nie będzie ale mam nadzieję że jeszcze jakiś będzie pozdro:*
  Było, minęło.
Taniec towarzyski.
To była (i jest nadal) moja wielka miłość. Jednak los potoczył się tak, a nie inaczej i musiałam przerwać naukę. Strasznie tęsknię za tymi treningami, za turniejami i ekipą z zajęć. Jednyne co mi po tym zostało to kilka pucharów i medali...
Jazda konna - również musiałam przerwać, ale kto wie? Może jeszcze kiedyś to tego wrócę.
Nauka j.francuskiego - sama z tego zrezygnowałam. To była zbyt pochopnie podjęta decyzja - chciałam koniecznie wypełnić sobie nadmiar wolnego czasu. I nagle okazało się, że na nic go nie mam. Ale chyba też wrócę do nauki, bo szkoda, aby półtora roku nauki się zamrnowało.
  Taniec
Do niedawna trenowałam taniec towarzyski, brałam udział w zawodach, turniejach, ale od początku roku szkolnego z tego zrezygnowałam.
Po pierwsze, dała o sobie znać stara kontuzja kolana, po drugie, nie wyrabiam się czasowo, a po trzecie, od drugiego semestru zaczynam lekcje w szkole salsy i tanga argentyńskiego.
Ale od czasu do czasu lubię sobie iść na salę z byłym partnerem (tanecznym, ma się rozumieć ) i sobie zatańczyć taką ognistą rumbę na przykład
Generalnie uwielbiam tańczyć, nie przegapię żadnej okazji żeby sobie trochę poskakać.
  Las do krzyczenia ;)
Karottko muszę cię rozczarować: Rock'n'Roll nie jest tańcem towarzyskim, salsa jest raczej podciągana pod tą dziedzine. To tak dla sprostowania, bo chodze już od kilku lat na tańce towarzyskie i chadzam od czasu do czasu na turnieje .
Jive - tak się to pisze
  Las do krzyczenia ;)
No, ale ważne, że to coś w stylu . Poza tym Rock'n'Rolla tańczy się z partnerem. Szczerze mówiąc, ona nam nie mówi, jakie tańcetowarzyskie, a jakie inne. A jakie to turnieje?
Moniczka, trzymam fingers
  Podziel się radością :D
nie, ja mam duzo ruchu i nie pamietam kiedy mialam ostatni raz zakwasy... a brzuch(kaban)mam wielki... kumpel mi mowi ze on takie lubi, ale ja tego nie lubie... dobra! mialam sie dzielic radością więc:
w dniach 16-17 lutego br. odbyl sie Turniej Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej "O Pierścień Księżnej Izabeli"
w konkursie tym wystepowaly pary ode mnie z sepou miedzy innymi i moje adoptowane dzieci zdobyly II i III miejsce w calym ogólnopolskim konkursie! jestem szczesliwa ze moge tanczyc! poza tymi wygranymi moja grupa tanczyla nowy uklad, zrobiony miesiac przed turniejem i uwaga... ANI RAZU SIE NIE POMYLILAM! fajnie bylo, ale sie niestety skonczylo... rozpisalam sie
  mały turniej tańca
Dla tych, którzy choć trochę lubią taniec - w tym przypadku towarzyski, albo po prostu chcą zobaczyć jak robię z siebie gupka (nie w pojedynkę na szczęście) przesyłam zaproszenie na mały wewnętrzny turniej taneczny który odbędzie się

23 kwietnia 2009r (czwartek)
START godz 18.15
zakończenie godz 21.15
ul. Miodowej 36 (szkoła podstawowa nr 11 na Kazimierzu)
wstęp 2 zł (przekazywany w całości na cele charytatywne)

W programie turniejowym: walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot, quickstep, samba, cha cha, rumba, paso doble i jive. Poza tym występy profesjonalistów, a jakie to już niespodzianka


Turniej organizowany jest przez kurs tańca Beczkodance.
  Fort 49 Krzesławice
Dnia 16 kwietnia 2007 r. w MDK Fort 49 Krzesławice odbyło się posiedzenie Porozumienia Dzielnic Nowohuckich.

W porządku obrad znalazły się omówienie sprawy finansowania postumentu pod czołg przed Muzeum Czynu Zbrojnego, lokalizacji na terenie Nowej Huty placówek socjoterapeutycznych "U Siemachy", projektu "Turniej szkół" (propozycja na 2008 r.), programu koncertów "Nowa Huta. Dlaczego nie ?! " na ten rok. Jednym z tematów było także podjęcie ostateczniej decyzji co do przystąpienia do współpracy przez poszczególne Dzielnice V kadencji.

Posiedzenie prowadził przewodniczący Rady Dzielnicy XVII, Stanisław Madej. Przedstawiciele poszczególnych dzielnic ustosunkowali się do propozycji wspólnego działanie w V kadencji. Gotowość współpracy pod nazwą Porozumienie Dzielnic Nowohuckich, potwierdzili przedstawicoiele dzielnic XIV, XVI, XVII. Dzielnica XVIII zadeklarowała wstępnie chęć współpracy z Porozumieniem.

Przedstawiciele Muzeum Czynu Zbrojnego przedstawili problemy z jakimi boryka się placówkai i zaapelowali o pomoc finansową w posadowieniu przed budynkiem pamiątkowego czołgu. Na następnym posiedzeniu ma zostać podana wysokość środków potrzebnych do realizacji poszczególnych etapów przedsięwzięcia.

Poseł Ireneusz Raś (PO) zaapelował do pozostałych dzielnic o poszukanie na swoich terenach obiektów, które można by było wskazać do adaptacji na potrzeby placówek socjoterapeutycznych. Propozycje mają być przekazane do Dzielnicy XVII do 15 maja 2007 r.

Franciszek Dziadoń, dyrektor MDK Fort 49 Krzesławice poruszył sprawę zorganizowania w 2008 r. "Turnieju szkół" dla placówek z Nowej Huty. Wstępna propozycja zakłada, że w turnieju wezmą udział szkoły podstawowe i gimnazja z poszczególnych dzielnic.

Poseł I. Raś omówił ideę cyklu koncertów "Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! ". Termin najbliższego koncertu 28 kwietnia o godz. 19.30 w kościele Arka Pana.

* * *

Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 "Krzesławice" zaprasza 29 kwietnia na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "Wiosna 2007". Turniej odbywać się będzie w Hali Sportowej Wandy przy ul. Bulwarowej. Początek eliminacji o godz. 9.30

mój komentarz do tego..

cieszę się że Fort a raczej MDK znajdujący się w tym Forcie ;)służy całej Nowej Hucie.. i że obejmuje patronatem różne ciekawe imprezy..
  Odcinki 78-79
Witam

Serial jest jednym z moich ulubionych od samego początku dlatego wybaczcie ze podejme temat solidności pracy realizatorów.

Po ostatnio obejrzanym odcinku zwąpiłam w cały profesjonalizm ekipy Chodzi mi o odcinek z para tańcząca taniec towarzyski. Rozumiem ze jak chirurg ogląda operacje w serialu to sie tarza ze smiechu albo klnie siarczyście ale na boga bez przesady moze.

Czy aż taki wielki problem stanowi dla realizatorów znalezienie pary tancerzy do roli głównych bohaterów odcinka? Przecież trudno wymagać od surowego aktora zeby choć odrobine markował że potrafi tańczyć turniejowo. Sceny kiedy tańczą sa zwyczajnie żałosne. Równie żałosny jest motyw muzyczny jako podkład. Tu zwyczajnie komus się nie chciało poszukac autentyku ze tak powiem. To co było słychac jako "muzyka taneczna" brzmiało jak nagranie lekcji gry na klawiszach dla dzieci i to niezbyt zdolnych i nawet dla kogos kto nigdy nie był na turnieju brzmiało okropnie.
Opracowanie cąłej sprawy pozostawia zatem wiele do życzenia i dlatego motyw samego turnieju gdzie statystami są pary tańczące na codzień tak cienko wypadł. Przecież nie ma żadnego problemu zeby kilka ujęc skręcic na autentycznym turnieju... w całym kraju co sobota jest ich kilkanascie. W wydaniu serialowym taniec towarzyski jest jakimś dziwactwem dla kilku osób dosłownie.

Zwykła zawodowa solidność nakazywałaby przed realizacją takiego tematu troche się w srodowisku pokręcić i zobaczyć ajk sprawa wygląda w rzeczywistości zeby potem nie było takich kwiatków jak pantofle głównej bohaterki... Dziewczyna w kalsie gdzie noszone są obcasy w pantoflach dla dzieci ... not ragedia. Wierzcie mi ze markowanie min tancerzy wygląda komicznie a nie autentycznie i nie ma nic wspólnego z aktorstwem.

Ciekawa jestem skąd się wzioł pomysł na te tematyke. Czy ktoś moze mi opowiedziec jak wpadł na pomysł żeby taniec towarzyski stał sie tematem dwu odcinków?
  Szukam partnera...
Witajcie . szukam partnera z ktorym moglabym tanczyc na turniejach tancow polskich w formie towarzyskiej. Czy jest moze ktos chetny z okolic Wroclawia ??;] pozdrawiam
  "Taniec krok po kroku" z Cichopek i Hakielem
nie ma co wywolywac deszczu przed burza, lepiej zaczekajmy, by zobaczyc, co to bedzie, zamiast odwracac nosa juz na samym wstepie.

edit: terko, ale nikt nie powiedzial, ze tam ma byc jak na turnieju. przeciez to jest program rozrywkowy, show, zadnen profesjonalizm! chodzi o to, by przyciagnac widza i zainteresowac tancem. nie ma sie co oburzac. oczywiscie, ze na turniejach nie ma freestyle'a (jest tylko czasem pokaz wolny z osobna kazdej pary, paredziesiat sekund...) kochane, naprawde nikt nie porownuje uczestnikow tanca z gwiazdami do zawodowcow. zauwazyliscie, ze wszystkie gwiazdy lapia bakcyla tanecznego? ze wszystkie sie wciagaja? wszystkim sie to podoba? no wiec wlasnie o to chodzi! chodzi o przyciagniecie i zainteresowanie widza, a noz pojdzie na zajecia i wykryjemy nowe talenty. taniec zyskal sobie duza popularnosc dzieki temu programowi, nie pamietacie juz, co bylo wczesniej? zero tanca w telewizji, szkoly tanca trzymaly sie JAKOŚ, pelno narzekan, ze media sie nie interesuja swiatem tanecznym.
i sie zainteresowaly. co, wy myslicie, ze programy telewizyjne pokazujace turnieje tt przyciagnelyby widza? nie sadze. ogladaliby je tylko ci, co sie tt interesuja, plus moze pare innych osob, ale w niklych ilosciach. zrobiono wiec taki program, ktory z jednej strony promuje taniec, a z drugiej zbija na tym niezle kokosy. i o to w tym chodzi. taniec jest teraz bardziej upowszechniony i nie znajdziesz mi przecietnej osoby w polsce, ktora ci przynajmniej kilku tancow towarzyskich nie wymieni. to chyba dobrze, prawda?
bo to tak samo jak, tu sobie do malarstwa porownam programy o malarzach. no, ilu z was oglada jakies wystawy z obrazami, analizujac kazdy pokolei i doceniajac jego piekno, potem slucha wywiadu z artysta itd itd. wszyscy? no wlasnie. a gdyby tak powstal program, w ktorym nasze polskie gwiazdy mialyby sie uczyc sztuki malowania i byloby przy tym mnostwo zabawy, ale i treningu? na pewno kazdy obejrzalby przynajmniej jeden odcinek. bo sie nie upierajcie ze nie.
i o to tu chodzi. o przyciagniecie widza. zaden profesjonalizm-czysta zabawe!
zauwazcie tez, ze wszystkie gwiazdy podkreslaja, iz taniec jest naprawde ciezka harowka, ze czasami nie czuja nog. to tez pokazuje poswiecenie dla niego.
i ja sie nie moge doczekac kolejnej edycji tanca z gwiazdami mam nadzieje ze bedzie duzo kontrowersyjnych postaci, bo takie sie najlepiej oglada.
 Turniej olimpijski w piłce siatkowej kobiet 1964
Turnie i skały słowackich Tatr
Turniej Juniorów UEFA 1978
Turniej o Złoty Kask 2006
Turniej o Złoty Kask 2007
Turnieje tenisowe w Wielkiej Brytanii
Turnieje tenisowe według kategorii
turnieje w football manager 07
turnieje Warhammer Fantasy Battle
Turniej Czterech Narodów
Turniej kart Pokemon
Turniej Piłki Ręcznej
turniej poezji śpiewanej
Turnieje tenisowe w Belgii
  • bez szans
  • ATRAKCJE WROCLAWIA
  • dejana kaljevic a
  • chcialby ktos z was zamieszkac w kosciele
  • phillips;kpa